zakopane

Apartamenty Zakopane

Stolica polskich gór to miasteczko liczące ok trzydzieści tysięcy mieszkańców. W ciągu całego roku przewija się tu jednak ok. trzech milionów urlopowiczów, dzięki którym stolica polskich gór z małego miasta przekształca się w dużą, pełną zwiedzających, turystyczną stolicę Polski.

zakopane
Źródło: www.morguefile.com
Fenomen Zakopanego polega przede wszystkim na tym, że w każdej porze roku panuje tu wyjątkowy urok, stolica polskich gór jest doskonała na wakacyjny wyjazd. W Zakopanem znajdziemy ogromną liczbę noclegów, coraz bardziej popularne są również apartamenty Zakopane oraz Kościelisko.

Ogromna liczba szlaków górskich, imprez sportowych, to tylko wybrane z licznych imprez oczekujących na odwiedzających. Ogromnym powodzeniem cieszy się jednak Zakopane zimą. Amatorzy białego puchu mają wówczas do dyspozycji pięćdziesiąt porządnie zorganizowanych stoków narciarskich o różnym stopniu trudności, ogromna liczba wypożyczalni sprzętu snowboardowego, a także mnóstwo restauracji i barów oferujących regionalne potrawy. Latem Zakopane to głównie odpowiedni okres na wędrówki a także zdobywanie okolicznych szczytów. Ekwipunek dla turystów odnajdziesz tu: sprawdzone info.

Dla tych osób które nie lubią górskich wędrówek szlakami a koniecznie chcą być na szczycie polecamy kolejki na Kasprowy Wierch które czynne są przez cały rok.

Jeśli będziesz zdania, że zawarte w tym artykule informacje są ciekawe, zobacz dodatkowo szczegóły w linku zakupy ze stylistką poznań. Odnajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Jedną z ciekawszych atrakcji w Zakopanem jest możność popływania na basenie geotermalnym, w stolicy polskich gór można również spróbować przejażdżki konnej.. Więcej markowego sprzętu znajdziesz w tym miejscu: kliknij.

Zakopane to nie tylko rekreacja. Ogromne wrażenia kulturalne zagwarantują nam liczne muzea i galerie.

Czy rozważana problematyka głęboko Cię zajęła? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także podobne teksty.

Warto również zwiedzić najbardziej znaną ulicę w tym mieście – Krupówki, znajdziemy na niej bardzo wiele zabytkowych budynków. Godne uwagi są także odbywające się w Zakopanem imprezy kulturalne.