Wycieczki, góry

Bajeczna zabawa pod Tatrami

Góry zimą
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Najwyższy czas, aby znaleźć i zamówić sobie dobre miejsce na bal sylwestrowy. Parę tygodni przed Nowym Rokiem może już być za późno, by znaleźć niezajęte noclegi w najpopularniejszych miejscach w kraju.

A taką lokalizacją jest Zakopane, centrum polskich gór. Ponad wiek temu była to spokojna i niepozorna wioska, dziś to tętniący życiem kurort, który kochają ludzie ze wszystkich stron globu. Ostatnimi czasy górskie pensjonaty stały się mocno popularne zwłaszcza wśród przybyszów ze wschodu. Zamożni Rosjanie przyjeżdżają tu letnią porą, by pochodzić po pięknych szlakach, a w grudniu i styczniu całymi rodzinami szusują na nartach. Nie musisz jednak lękać się, że na Sylwestra zaklepią wolne apartamenty w Zakopanem, gdyż w kalendarzu prawosławnym te święto celebruje się 14 dni później.

Tatry
Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Nie masz pojęcia, jak odszukać noclegi w górach? Od razu powiem, że nie warto czytać reklam w gazetach codziennych. W nich zobaczysz wyłącznie krótki tekst o hotelu i będziesz musiał zaufać dwóm zdaniom opisu. Współczesne technologie dają sporo więcej. Poszukaj noclegów w Zakopanem w Internecie. Dużo właścicieli pensjonatów pojęło, że należy iść za postępem i zaczęło promować swoje usługi w Internecie. W taki sposób obok specyfikacji dostaniesz do wglądu również zdjęcia obiektu, co bez wątpienia pomoże ci trafniej wybrać.

Nie orientujesz się, na co zwracać szczególną uwagę oglądając miejsce na bal sylwestrowy? Po pierwsze upewnij się, czy oprócz należności za nocleg nie będzie żadnych innych opłat. Zbadaj dokładnie, jakie są warunki mieszkaniowe – czy jest w hotelu wystarczające ogrzewanie (to ważne, zimy w górach są naprawdę mroźne) i czy jest wi-fi. O ile właściciel hotelu urządza bal sylwestrowy, sprawdź, czy zabawa w nim nie przynosi ponadprogramowej opłaty i co w ramach tych pieniędzy otrzymasz. Zazwyczaj gospodarze oferują posiłek oraz symboliczną kieliszek szampana na północ. I wreszcie sprawdź, gdzie dokładnie jest położony ośrodek i czy blisko jest od największych zakopiańskich atrakcji, takich jak Krupówki.

Źródło: Eholiday.pl