Bambus

Bambus czy „bambus”? Kilka zdań na temat możliwości tego przyjaznego dla środowiska surowca.

Słysząc nazwę „bambus” nasze myśli od razu kierują się na Daleki Wschód. Mamy przed oczami ogromnego czarno-białego zwierzaka jedzącego pędy rośliny zwanej właśnie bambusem. I choć może nam się wydawać, że pandy są ostatnim ogniwem łańcucha żywotności tejże rośliny, to jednak człowiek odgrywa tu równie wielką rolę. Siedząc na fotelu i spoglądając na zasadzone w jednej z doniczek pędy bambusa i rozmyślając nad ich następymi kulinarnymi zastosowaniami, nie zdajemy sobie sprawy, że materiały, z których ubrania mamy na sobie mogą mieć w składzie właśnie ten azjatycki surowiec.

Kolorowe skarpety
Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com
Konkretnie mowa tu o bieliźnie, a o prym w branży zmaga się niejeden producent skarpet.

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, to czytaj też (www.olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-zlotej) kolejne wiadomości. Wystarczy kliknąć w ten link.

Problem jednak, jak zwykle w przypadkach odzieży, leży w oferowanej jakości. Oryginalnie używany bambus gwarantuje antybakteryjność, ekologiczność i fantastyczne noszenie. Jednak tańsze skarpety sportowe , jak i te do użytku codziennego bardzo często jedynie były zrobione z włókna bambusowego przekształconego w wiskozę.

Jeżeli chciałbyś przekazać komuś informacje na prezentowany temat, to kliknij na link oraz pokaż szczegóły (angelka.pl/kontakt/) odnoszące się do tego problemu – zapewne go zaciekawią.

Ta druga jest już najzwyklejszą tkaniną, wykorzystywaną bardzo pospolicie do różnych ubrań. Nie posiada żadnych specjalnych właściwości, mimo to tak wytworzona, wciąż jest afiszowana jako produkt ponadprzeciętny. W Ameryce Północnej za analogiczne poczynania producent skarpet otrzymuje ogromne kary za wprowadzanie w błąd klienta. W Europie oraz Polsce niestety nie ma potrzeby umieszczania podobnej informacji. W tym wypadku należy więc być czujnym – świadomy, rozsądny konsument powinien nabyć skarpety opisane jako wyprodukowane z bambusa, a nie z włókna bambusowego. Odzież wyprodukowana oryginalnie, z wiadomego i sprawdzonego źródła jednak cieszy się wielkim powodzeniem.

Do swojej kolekcji wprowadziły je wpierw firmy sportowe – oferując światu bambusowe skarpety sportowe, a następnie zakłady z odzieżą elitarną. Wiadomym jest, że elegancki dżentelmen chce czuć się wygodnie przez cały dzień w lakierkach. Taki efekt oferują skarpety z bambusa . Także dla firm z branży odzieżowej są bardzo korzystnym wyborem. Dzięki cienkiemu i gęstemu splotowi pozwalają one nanosić wszelakie desenie. Bardzo często więc skarpety w takim standardzie jesteśmy w stanie zobaczyć na stoiskach świątecznych, odróżniające się od pozostałych wieloma czynnikami. Mimo możliwości pomyłki nie ma sensu jednak zniechęcać się do skarpet z bambusa. Jeśli są z oryginalnego materiału, to są doskonałym pomysłem do codziennego stroju, a jeśli tylko z wspomnianej wiskozy – to i tak to wystarczająca, choć codzinna tkanina. Najważniejsze jednak jest to, by nie płacić za dużo.