Biżuteria, mała rzecz a cieszy

Broszka. Mała rzecz a cieszy. Jednocześnie potrafi tak wiele zdziałać… Niewłaściwie dobrana sprawi, że będziemy wyglądać poważniej i zniweczy nawet najbardziej przemyślany strój. Znakomicie dopasowana, nada pożądanego efektu kreacji, a nam pewności siebie i gracji.

Na pewno są między nami kobiety, którym broszki kojarzą się z minionymi epokami, stylem retro i prezentem od babci. Ale prawdziwe fashionistki i osoby, dobrze zorientowane w świecie mody wiedzą, że biżuteria ta występuje każdego sezonu wśród kolekcji najznamienitszych domów mody.

W jaki sposób nosić broszki by dodawały nam urody a nie lat?

Główna zasada brzmi: zestawiajmy stare z nowym. Nie przerażajmy się połączeń typu : babcina broszka ze szlachetnych materiałów i banalny T – shirt z sieciówki. Taki efekt przełamania chcemy osiągnąć! Na mniej oficjalnym, acz robiącym wrażenie stylu.

biżuteria

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me

Zasada ta ma odniesienie także i w drugą stronę – pokuśmy się, by do sukienki, żakietu czy płaszcza w stylu vintage przypiąć modne, szalone broszki z filcu, plastiku. Możemy też zdecydować się na samodzielne jej wykonanie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudne zajęcie.
Drugą istotną sprawą, którą musimy podkreślić, jest miejsce w którym przypinamy broszkę. Oczywiście, najbardziej popularnym miejscem jest klatka piersiowa, ale dlaczego by nie uczynić z niej całą ozdobą kołnierzyka? Skromna koszula (sprawdź co proponuje olymp koszule – mengarnitury.pl) nabierze dzięki naszej fantazji elegancji i wyrazu (więcej).

Po trzecie, broszki dobrze sprawdzają się nie tylko w połączeniu z marynarkami i sukienkami, ale też ze swetrami. Nieciekawy kardigan nabierze oryginalnego i zupełnie nowego stylu w towarzystwie broszki.
Broszka np. z to także świetny pomysł na nowe wcielenie naszych torebek, rękawiczek, pasków czy butów. Słynny stylista Gok Wan najlepiej uczy kobiety jak ze skromnych pantofli uczynić główny punkt naszej stylizacji dopinając dwie broszki. Brak nam funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, którą już posiadamy w swej szafie.
Nie obawiajmy się więc broszek! Prawidłowo dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom

.