Kremowa i czerwona poinsecja

Gwiazda Betlejemska – symbol nadchodzących świąt

Wielkimi krokami przybliża się do nas zima. W tym czasie wielu z nas kolejny raz skorzysta z kilku wolnych dni, dzięki którym poprawimy własne kontakty z rodziną. Bez wątpienia w najwyższym stopniu oczekiwany w tym czasie jest przez nas okres świąt, kiedy to wszelkie kłopoty odchodzą na bok. Niemniej jednak należy pewnie przyznać, że aby odpowiednio go przeżyć musimy włożyć dużo wysiłku na przygotowania.
dekoracje świąteczne

Ogromny wybór dekoracji świątecznych

Boże Narodzenie już tuż, tuż, więc w wielu sklepach odnajdziemy już dzisiaj bogactwo inspiracji z zakresu dekoracji na tę okoliczność. Do dyspozycji mamy ręcznie wykonywane ozdoby, lecz i te znajdujące się w większych sieciówkach. Niepowtarzalne oraz zwracające sporą uwagę ozdoby świąteczne odnajdziemy w wielu miejscach, więc dobrze jest jak najwcześniej się za nimi rozejrzeć. Wybór jest zdumiewający i przyznaje to każdy konsument.
Dekoracje świąteczne, Misa Choinka

Co podarować pod choinkę?

Zbliża się miły czas świąteczny. dekoracje bożonarodzeniowe zaczynają pojawiać się na latarniach i w sklepach. W reklamach medialnych firmy rekomendują najlepsze prezenty. Mądrze już teraz wymyślić, co ofiarować najbliższym na Gwiazdkę. W artykule dowiecie się, że czasem nieszablonowe wybory mogą stać się najtrafniejsze.
Boże Narodzenie, dekoracje świąteczne stołu

Robisz pierwszy raz Wigilię? Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi najsmaczniejszych dań wigilijnych, a w dodatku z opisem ważnych tradycji

Właściwie niewiele jest w Polsce ludzi nieobchodzących świąt Bożego Narodzenia. Chociaż nie da się zaprzeczyć, że są to obchody typowo chrześcijańskie, jednak wiele osób niewierzących również obchodzi te święta – Boże Narodzenie obecnie bardziej stało się symbolem rodzinnego czasu i spotkania z krewnymi niż chrześcijańskiego święta. Niezależnie od motywacji, w Twoim domu bez wątpliwości również obchodzi się święta Bożego Narodzenia, a jeżeli tak, wtedy na pewno zastanawiasz się, co można przyrządzić na tradycyjną kolację wigilijną.
bombka

Nadchodzą

Boże Narodzenie to święto przepełnione urokiem, rodzinnego ciepła, miłości, które przede wszystkim spędzamy w gronie najbliższych nam osób. Jest to jedno z najdawniejszych świąt katolickich. Do wieczerzy wigilijnej siada się po zapadnięciu zmroku, w momencie, gdy za oknem zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Maluchy uwielbiają wyczekiwać tej chwili, co chwilę podchodząc do okna i wyczekując jej.