bombka

Nadchodzą

Boże Narodzenie to święto przepełnione urokiem, rodzinnego ciepła, miłości, które na ogół spędzamy w kręgu bliskich nam osób. Jest to jedno z najstarszych świąt katolickich. Do kolacji wigilijnej przystępuje się po zapadnięciu półmroku, w czasie, gdy za oknem zaświeci pierwsza gwiazdka. Nasze pociechy bardzo lubią wyczekiwać tego momentu, co pewien czas przybiegając do okna i wypatrując jej.
Ozdoby na choinkę

Jak wystroić mieszkanie na święta? Sprawdź nasze najnowsze pomysły!

Zbliża się Boże Narodzenie! Już teraz trzeba zastanowić się, jak ozdobimy nasze mieszkanie. Ma być ono bogate w świąteczne dekoracje – bordowe kokardy, piernikowe ciasteczka, kolorowe bombki choinkowe. Poniżej nakreślamy jak klimatycznie i z klimatem urządzić dom w okresie bożonarodzeniowym.
Kremowa i czerwona poinsecja

Gwiazda Betlejemska – symbol nadchodzących świąt

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima. W tym okresie wielu z nas ponownie skorzysta z kilku wolnych dni, dzięki którym zacieśnimy swoje kontakty z rodziną. Bezsprzecznie w największym stopniu wyczekiwany w tym czasie jest przez nas okres świąt, kiedy to wszelkie trudności odchodzą na bok. Niemniej tymczasem powinno się pewnie przyznać, że aby odpowiednio go przeżyć musimy włożyć wiele wysiłku na przygotowania.
dekoracje świąteczne

Ogromny wybór dekoracji świątecznych

Boże Narodzenie już tuż, tuż, dlatego w wielu sklepach odnajdziemy już dzisiaj mnogość inspiracji z zakresu dekoracji na tę okoliczność. Do dyspozycji mamy ręcznie wykonywane ozdoby, ale i te dostępne w większych sieciówkach. Niepowtarzalne oraz zwracające sporą uwagę ozdoby świąteczne znajdziemy w rozmaitych miejscach, więc dobrze jest jak najszybciej się za nimi rozejrzeć. Wybór jest zdumiewający i przyznaje to każdy konsument.
Dekoracje świąteczne, Misa Choinka

Co podarować pod choinkę?

Zbliża się cudowny czas świąteczny. dekoracje bożonarodzeniowe zaczynają pojawiać się na latarniach i w sklepach. W reklamach medialnych producenci rekomendują najlepsze upominku. Warto już teraz wymyślić, co ofiarować najbliższym pod choinkę. Podpowiadamy, że czasami niestandardowe rozwiązania mogą okazać się najlepszymi.
Boże Narodzenie, dekoracje świąteczne stołu

Robisz pierwszy raz Wigilię? Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi najsmaczniejszych dań wigilijnych, a w dodatku z opisem ważnych tradycji

Właściwie niewiele jest w Polsce ludzi nieobchodzących świąt Bożego Narodzenia. Chociaż nie da się zaprzeczyć, że są to obchody typowo chrześcijańskie, jednak wiele osób niewierzących również obchodzi te święta – Boże Narodzenie obecnie bardziej stało się symbolem rodzinnego czasu i spotkania z krewnymi niż chrześcijańskiego święta. Niezależnie od motywacji, w Twoim domu bez wątpliwości również obchodzi się święta Bożego Narodzenia, a jeżeli tak, wtedy na pewno zastanawiasz się, co można przyrządzić na tradycyjną kolację wigilijną.