Letni garnitur

Chcemy wybrać buty do garnituru – na co zwracamy uwagę?

Z klasą, szyty na wymiar, dopasowany do krawata – takie wyobrażenie dominuje na myśl o garniturze męskim. Aby pasował do całości i robił różnicę musi uzupełniać się z innym częściami garderoby każdego faceta, np. butami.

Facet w garniturze
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Nie przez przypadek twierdzi się, że mężczyznom patrzy się na buty do garnituru… Wypastowane, błyszczące, dopasowane do nogawek spodni garniturowych dodadzą elegancji, a ponadto sprawiają, że całościowe wrażenie wywołują wręcz olśniewające. Nie jest też prawdą, iż kupić można je jedynie w sklepach obuwniczych.

Poszukiwana jest przez Ciebie wiarygodna informacja z www? Dobrze się składa, gdyż opracowaliśmy dla Ciebie nieco atrakcyjnych artykułów. Trzeba kliknąć w link.

Jak je więc wybierać i na jakie kryteria zwrócić uwagę? Co uczyni nasz wybór adekwatnym, a jakie buty zwyczajnie gryzą się w oczach współtowarzyszy imprezy?

KolorJedną z głównych zasad, o której trzeba pamiętać, kiedy wybieramy buty do garnituru, powinno być dopasowanie ich koloru do odcieni marynarki, czy palta. Klasycznym wyborem są ciemne buty – pasują one i do równie czarnych garniturów jak i tych z odcieniami bardziej grafitowymi oraz szarymi. Przed wieczorową porą, zgodnie z zasadami etykiety w ubiorze, nie wypada zakładać czerni, a tym samym ciemnych butów garniturowych. Na półoficjalne okazje warto rozważyć zakup butów brązowych. Im jaśniejszy, tym polecamy większą odwagę i przebojowość – u mężczyzn na stopach dominują klasyczne, ciemne barwy.

Buty do garnituru
Źródło: flickr.com
Krój
W przypadku butów do garnituru można wybierać liczne odmiany jeżeli chodzi o ich krój. Dobranie za bardzo wymyślnych, rzucających się w oczy butów do klasycznej marynarki będzie raczej faux pais. W drugą stronę ta prawidłowość na szczęście nie działa. Prostota w wykończeniu ma tutaj przewagę nad zadartymi noskami, dodatkowymi przeszyciami oraz rozcięciami. Tym samym skromniej ubierający się dżentelmeni nie mają się czego wstydzić, z drugiej wszakże strony wyróżnienie się da mężczyznom ubranie się w coś, co będzie przykuwało uwagę kobiet. Stąd też krój trzeba dobierać nie tylko kolorystycznie, ale i pod kątem stylu bycia oraz ubierania się.

Sznurówki
Sprawa wydawałoby się banalna, ale jednak – zakupione sznurówki mogą należeć do słabo gatunkowych. Szybkie starcie się, czy pęknięcie wymusi na nas zaopatrzenie się w zamienniki. W przypadku czerni nie warto kombinować z odcieniem, przy brązie można zostawić szerszy „margines” kolorystycznej różnicy. Grunt, by na odległość sznurowadła nie czyniły widocznej, rażącej oczy różnicy.