Tatuaże

Co powinno się wiedzieć odnośnie tatuaży?

Wielu z nas nosi się z zamiarem ozdobienia ciała tatuażem. Ta moda ma oczywiście mnóstwo zwolenników i przeciwników. Z całą pewnością decyzję należy dokładnie przeanalizować – podobnie jak wybór salonu i ładnego wzoru.

Czasy już dawno się zmieniły, ale jednak także teraz tatuaż jest kojarzony z kimś buntującym się, a poza tym groźnym i z całą pewnością po licznych odsiadkach. To teorie nie tylko właściwe dla dzisiejszych dziadków. Pomijając to, liczba miłośników jest chyba większa od wrogów. Mówi się jeden tatuaż jeszcze nikogo nie usatysfakcjonował i najczęściej może być początkiem całej serii.

Na zawsze razem…

Nomar
Źródło: Nomar.com.pl

Minusem tatuażu dla niektórych jest to, że zostaje z nami do końca. Ludzie obawiają się starości nosząc obrazek z czasów młodości, który spogląda na wnuki prosto z łydki. Stąd też właśnie decyzja wydaje się trudna. Niemniej jednak zaangażowanym wielbicielom sztuki tatuażu to nie przeszkadza. Nieprzekonani zawsze mogą wypróbować tatuaże tymczasowe – pozwolą łatwiej sprawdzić, czy wybrany wzór jest idealny. Zdecydowanie pochopna decyzja może okazać się największym wrogiem, więc nie warto realizować swojego „marzenia” z marszu.

Najlepszy salon (polecamy również salon masażu wrocław) i specjalista

Wybór salonu tatuażu to kolejna trudna decyzja. Na tatuażu absolutnie nie powinno się oszczędzać, dlatego że salon musi być profesjonalny i przy okazji z tradycją. Oceńmy więc czystość, zbadajmy, czy używają jednorazowych narzędzi, a te inne są sterylizowane w specjalnych maszynach. Artyści, którzy tworzą tatuaże, powinni być zawodowcami, bo biorą odpowiedzialność za efekt całego przedsięwzięcia. Są w stanie zaprojektować obrazek specjalnie na prośbę klienta, chociaż zwykle tatuują z gotowych propozycji (z katalogu lub gotowego wzoru od tatuowanego).

Bolesny zabieg?

Wiadomo, że robienie tatuażu boli, ale wszystko jest zależne od percepcji. Ci, którzy znają sam proces, wiedzą, że ich to nie przeraża, bo to nie jest właściwie tragedia. Wrażliwsi z całą pewnością mocniej mogą przeżyć robienie tatuażu. Istotny jest wybór miejsca i stopień jego unerwienia. udo i ramię – nie powinny być bolesne. Niektórzy używają kremów znieczulających, chociaż ich działanie może przypominać najprawdopodobniej złudne. Nieodpornym pozostaje jedynie bezpieczna kalkomania.