fotografia ślubna

Co zawiera opłata za usługę fotografa weselnego?

Niezwykle wiele ludzi uważa, że usługi fotografów ślubnych są zdecydowanie za drogie. To w końcu jedna noc, kilka bądź kilkanaście godzin, a koszty osiągają nierzadko wiele tysięcy złotych. Należy zatem dowiedzieć się, za jakie konkretnie usługi płacimy.

W głównej mierze trzeba zwrócić uwagę na fakt, że fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko podczas samego przyjęcia, kiedy wykonuje zdjęcia, ale także poświęca niemało pracy na późniejszą obróbkę. Stworzone przez kilka godzin zdjęcia początkowo muszą zostać przerzucone na komputer i z ogromną uwagą wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne
Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Później rozpoczyna się niezwykle monotonny i angażujący proces ich obróbki. I to głównie na tym etapie zaczyna się bardzo trudna i najbardziej istotna praca fotografa. Fotografie, które później zostaną wywołane w specjalnej ciemni powinny być niezwykle dokładnie dopracowane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka pojedynczego zdjęcia zajmuje nawet godzinę! Szybko więc możemy oszacować, iż weselny fotograf z Bydgoszczy musi poświęcić niezwykle dużo czasu na to, by ostatecznie oddać w nasze ręce idealne fotografie ślubne. Taka praca wiąże się więc nie tylko z wykonywaniem fotografii na przyjęciu, lecz również z dobraniem, wyłanianiem z mnóstwa plików najważniejszych fotografii, a później obróbką, która sprawia, iż obrazy prezentują się naprawdę doskonale!

zdjęcie pary młodej
Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni niejednokrotnie oferują nam różne pakiety w odmiennych cenach. W ten sposób możemy dopasować cenę do swych potrzeb i oczekiwań. W najtańszych pakietach mamy zwykle nieco mniej zdjęć, jednak w sytuacji kiedy organizujemy nieduże wesele, a zaproszonych nie ma za dużo, najczęściej ten pakiet może wystarczyć.

Jeżeli spodobał Ci się omawiany wpis, kliknij ten odnośnik – z pewnością też warto zobaczyć tutaj jeszcze jeden dający do myślenia materiał.

Czasem również parom nie zależy na wielkiej ilości fotografii, a bardziej na najwartościowszych obrazach, które uwiecznią najistotniejsze momenty z wesela . Jeśli jednak chcemy mieć bardzo dużo różnorakich fotografii, można wybrać dla siebie pakiety rozszerzone.

Odkryj bez zwlekania wpis spod linku, gdyż najprawdopodobniej zaskoczy Cię to, jak bardzo ciekawe treści tam są opublikowane.

Wtedy jednak trzeba się liczyć z tym, iż więcej zapłacimy. Warto również wiedzieć, iż znacznie więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego zostanie przygotowana sesja zdjęciowa.

Jak się zatem okazuje, praca fotografa ślubnego jest niezwykle złożona i czasochłonna. Pamiętajmy również, że zawsze musi nam zależeć nie tylko na kosztach.