Porządki w szafie

Ćwieki są nadal na czasie

We wcześniejszym sezonie królowały ciuchy ozdobione różnego rodzaju ćwiekami, nitami i kolcami. W sklepach są już także kolekcje z nowego sezonu, które pokazują, że moda na ćwieki utrzyma się jeszcze przez jakiś czasu. Niegdyś takie dodatki przypisywane były wyłącznie dla osób o rockowych, punkrockowych i metalowych upodobaniach. Aktualnie ćwieki można odnaleźć nawet na eleganckich sukienkach czy gustownych torebkach.

Porządki w szafie
Autor: Rubbermaid Products
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród dostawców ubrań przyozdobionych omawianymi drobiazgami z pewnością prym wiedzie H&M. Kolekcja będąca w tym czasie już na wyprzedaży, jak i odzież z nowej dostawy posiadają przyozdobienia w postaci ćwieków bądź nitów. Szczerze mówiąc trochę ciężko byłoby w tej chwili znaleźć sklep, w którego asortymencie nie byłoby chociaż jednej rzeczy odpowiadającej temu trendowi.

Dekoracje takie często umieszcza się w miejscach, gdzie nie mają one skutkować żadnym zadrapaniem skóry albo uszkodzeniem innych naszych ubrań. Ćwieki idealnie zatem prezentują się na kołnierzykach, mankietach czy po zewnętrznej części spodni. Bardziej ostre kolce raczej obsadzane są na wysokości ramion, tak aby nie sprawiały kłopotu noszącym je panom czy paniom. Natomiast torby H&M swoje ozdoby umieszczone mają po prostu z przodu, tak by przymocowane do nich ćwieki czy nity nie zaciągały innej części naszej garderoby.

Poza opisaną wyżej opcją zaciągnięcia przez ćwieki pozostałych naszych ciuchów, problemem może stać się zwyczajne pranie ciuchów z ćwiekami. Dodatkowo wszyscy co piorą ciuchy wyłącznie w pralce, a ręczne pranie jest im zupełnie obce powinni odpowiednio wcześniej przemyśleć zakup takiej odzieży. Nader często na zaleceniach znajdujących się na metce widnieje informacja o konieczności ręcznego prania takiej rzeczy, co może być czasochłonne i uciążliwe. Należy więc zawsze bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na metce, aby uniknąć tego typu niemiłych niespodzianek. Dla spokojnego snu należy również prać rzeczy na lewej stronie.

Źródło: domodi