dżinsy

Czemu dżinsy posiadły tak wielką popularność

Jeans to uniwersalny materiał, z którego uszyte są zwłaszcza spodnie i kurtki. Chociaż jest to bawełniana tkanina dosyć gruba, nosi się ją bardzo komfortowo. Para jeansów to podstawowy niezbędnik zarówno damskiej, jak i męskiej szafy. Z trwałego denimu produkuje się głównie spodnie, ale również inne elementy stroju, na przykład wiatrówki, modne bluzy, młodzieżowe koszule, czapki bejsbolówki. Chociaż trendy zmieniają się co sezon, to markowe jeansy zawsze są na topie. Jak wiadomo kolebką jeansów są Stany Zjednoczone.

dżinsy
Autor: missing you…
Źródło: http://www.flickr.com
To tam, w XIX wieku Levie Strauss zaprojektował pierwszy klasyczny model spodni jeansowych. Pierwsze jeansy powstały z myślą o robotnikach, jednak z czasem zyskały sobie szerokie uznanie także wśród młodych ludzi. Obecnie w jeansach chodzą zasadniczo ludzie w każdym wieku. Oczywiście spodnie jeansowe można obecnie kupić w każdym sklepie, aczkolwiek najlepsze marki, takie jak Lee wciąż cieszą się dużą popularnością. Oryginalne spodnie nabywamy głównie ze względu na ich niezawodność oraz ponadczasową stylistykę. Pasują one nie tylko do klasycznych koszulek czy kraciastych koszul. Często rzeczy tego typu nosi się w zestawie z marynarką lub elegancką bluzką. Jest to typowy miejski styl, preferowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Ubrania dżinsowe są bardzo praktyczne i uniwersalne. Trzeba jednakże właściwie dobrać spodnie do swojej sylwetki. U producentów bowiem jest bardzo bogaty wybór, jednakże nie w każdym fasonie będziemy zgrabnie dobrze wyglądać. Warto zwrócić uwagę na to, jak jesteśmy zbudowani i mądrze dokonać wyboru. Nie zawsze należy na oślep podążać za trendami. Jeśli twój typ sylwetki to jabłko, definitywnie należy unikać fasonów typu skinny (znajdź tutaj).

dżinsy
Autor: John Fu
Źródło: http://www.flickr.com
Idealnym rozwiązaniem w takim wypadku zdecydowanie będą boyfriendy. Są to spodnie, które doskonale ukryją wszystkie niedoskonałości tego typu sylwetki, eksponując podkreślając jednocześnie jej atuty. Dla dziewczyn z szerokimi biodrami polecamy też ponadczasowy klasyczny model jeansów. Osoby szczupłe o chłopięcych biodrach mogą kupić spodnie dzwony. Nie zapominaj, że jeśli chcesz sprytnie wydłużyć nogi zdecydowanie musisz zakupić modne ostatnio rurki. Jeansy różnią się także takimi elementami jak kolor nici. Oprócz tego tkanina, z której są uszyte może być specjalnie sprana lub zagięta.