sukienka

Czerń i biel – wciąż najmodniejsze kolory

sukienka
Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Po chwili zastanowienia można powiedzieć, iż złączenie białego z czarnym przenigdy nie wyjdzie z mody. Człowiek lubi czerpać inspiracje z natury i chociaż prócz zebry, trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorów, to należy powiedzieć, że jest w nim coś niesamowicie naturalnego, delikatnego oraz eleganckiego. Przez wieki połączenie obu kolorów zostało na stałe w modzie.

Czarno – białe ubrania posiada w swej ofercie bardzo wiele marek, od tych najbardziej ekskluzywnych jak na przykład ubrania Chanel, po te bardziej pospolite jak na przykład ubrania Reserved. Złączenie tych kolorów bez dodawania, innej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego gustu oraz dodatkowo też może świadczyć o zasobności naszego konta w banku. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono uwagę na fakt, że kolory czarny i biały to kolory biznesu, kojarzone z bogactwem. Bieda z kolei w wielu regionach świata lubi wyrażać się znacznie bardziej wieloma kolorami. Na dowód tego wystarczy oglądnąć program przyrodniczy poświęcony mieszkańcom trzeciego świata, a na pewno wyciągniemy bardzo podobne wnioski.

W wymienionym wcześniej sklepie Reserved można znaleźć wiele ciuchów wpisujących się w ten czarno-biały, klasyczny trend. Sporo z nich, wykorzystuje go bezpośrednio przez połączenie materiałów właśnie w tych kolorach. Sukienki (sprawdź – sukienki larime) Reserved to doskonały tego przykład. Istnieje wiele modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych dwóch kolorów, wykorzystuje również takie zabiegi jak lamowanie, kołnierzyki czy wstawki. Czarna suknia z lamówkami w kolorze białym to świetna propozycja np. dla Pań pracujących w biurze.

Oczywiście nie jest powiedziane, iż opisywany duet kolorów powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać również łącząc czarne spodnie Reserved z białą bluzką, lub też sukienkę w kolorze białym z czarnym żakietem. Wybranie takiego zabiegu może okazać się znacznie praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy zmuszeni wyglądać bardziej oficjalnie, pozostaniemy w biało-czarnej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby później białą lub czarną sukienkę złączyć wraz z innymi kolorami, tworząc całkowicie nowy, mniej formalny look.