Czy opłaca się organizować przyjęcie komunijne własnego dziecka w jakimś lokalu?

Moim zdaniem często sytuacja jest taka, że mamy małe mieszkanko, w którym trudno zorganizować większy obiad, nie wspominając już o komunii świętej.

I z tego powodu rośnie liczba spotkań komunijnych, które są organizowane w restauracji. Akurat według mnie takowe wyjście jest bardzo dobrym posunięciem. Sam wychodzę z założenia, że jeżeli komunia, to tylko w restauracji. Rozumiem aspekt finansowy, ale bardzo często pieniądze spokojnie by się znalazły. A przynajmniej takie mam spostrzeżenie.
kelner obsługujący przyjęcie
Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com

W sumie wcale nikt nie powiedział, że komunie to w każdym przypadku straszny koszt finansowy. Jeśli się porozglądamy, natrafimy na ciekawą restaurację, w której przyjęcie komunijne będzie znośnym wydatkiem. Nie mówię, że to w zupełności mały wydatek, ale nie jest tak kiepsko, drogo. Interesującą alternatywą jest bez dwóch zdań wynajęcie sali, a później gotowanie na własną rękę, na pewno to tańsze wyjście, lecz czy z pewnością komfortowe? Lepiej porozglądać się za niedrogą, ale konkretną restauracją z fajną muzyką, poszukaj na !

Chyba w każdym polskim mieście aż roi się punktów restauracyjnych, w których zainteresowany ma okazję zamówić przyjęcie okolicznościowe bądź zorganizowanie stypy. Tak naprawdę nie mam wielkiego obeznania w szukaniu lokali, ale nie napiszę, że natrafienie na konkretną restaurację, która wyspecjalizowała się w organizowaniu imprez okolicznościowych, w sumie nie jest większym problemem. Na co szczególnie zwracać własną uwagę, jeśli szukamy restauracji? Cóż, i w tym momencie raczej nie mówimy o dużym problemie…

Po prostu należy zwrócić baczną uwagę na smak jedzenia, jego wielkość, obsługę kelnerską i naturalnie ceny. Na lokalu nie można zbytnio oszczędzać, ale zapewne wynajem (lokale do wynajęcia nad morzem) luksusowego przybytku także nie ma sensu. W przypadku większych miast: Łódź, Szczecin, etc., poszukiwałbym lokalu za pośrednictwem Internetu. Zatem: jeśli w przyszłości Twoje dziecko nareszcie czeka komunia, poważnie pomyśl, czy może doskonałym wyjściem nie jest urządzenia małego przyjęcia w lokalu. Myślę, że to znakomity pomysł.