Dbamy o zdrowie i ciało czyli jak na co dzień postępować, aby być zdrowym i dobrze wyglądać.

Każdy marzy o tym, żeby przez wiele lat cieszyć się odpowiednią formą i zdrowiem. Jednak żeby tak mogło się stać, trzeba bez przerwy o siebie dbać. Nawet kilka lat zaniedbań w takich sprawach spowodować może różnego rodzaju schorzenia, z jakimi będzie się trzeba borykać do końca życia.

A wiele osób jedynie po cichu marzy o tym, żeby być sprawnym i zdrowym, a w praktyce robią dużo, aby przypadkiem się to nie udało.

Zaciekawił Cię zaprezentowany wpis? Jeśli tak, to zapewne usatysfakcjonuje Cię też bieżący wpis (http://dortex.pl/), który opracowaliśmy w linku poniżej.

Niezwykle ważne są dwa podstawowe obszary w trosce o swoje zdrowie, czyli odpowiednie odżywianie i fizyczna aktywność. Oczywiście wcale tak nie będzie, że jeśli ktoś będzie zdrowo się odżywiał i ćwiczył systematycznie, to ominą go wszelkie dolegliwości i schorzenia – Jednak przy odpowiednim stylu życia szanse na zachorowanie są mniejsze, a wielu groźnych schorzeń można wręcz całkowicie unikać. Z tego też powodu należy o swoje zdrowie zadbać, szczególnie że w niejednym przypadku będzie to wymagało jedynie niewielkich zmian nawyków i zmuszenia się do pewnych rzeczy. A zyski z tego z reguły naprawdę wiele dadzą.

widok - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z poważniejszych błędów przy żywieniu jest za duża liczba tłuszczów i słodyczy kosztem warzyw i owoców. Efektem tego jest coraz większa nadwaga, a za nią iść będą najróżniejsze problemy z sercem czy narządem ruchu (link do artykułu). Co przerażające, problemy te dotykają coraz częściej młodzież i dzieci. Ogromna liczba słodkich napojów i przekąsek powoduje, że kilogramy szybko rosną, a mogą one niestety być później bardzo trudne do pozbycia się. Jednakże nieprzypadkowo mawia się, że dla chcącego nic trudnego – jeśli podejmiemy poważne postanowienie o zniwelowaniu liczby słodkich przekąsek w ciągu dnia, to już krótkim czasie nasze ciało proces odzwyczajania się od cukru. Ostatecznie, tak cukier, jak sól są substancjami bardzo mocno uzależniającymi. W ten sposób już jesteśmy stworzeni, że wszystkie słodkie i słone przekąski działają na nasze ciało jak narkotyk, od którego należy się odzwyczajać.

Dlatego też należy w swojej diecie wyeliminować jak się da wszystkie niepotrzebne kalorie, a zastąpić je wartościową żywnością, opierającą się na dobrej jakości produktach, warzywach i owocach. Równie ważna dla zdrowego ciała będzie fizyczna aktywność. Ruch w pierwszej kolejności wzmacnia kości, ścięgna i mięśnie, jest także bardzo przydatny dla serca i płuc. Przez to organizm staje się nie tylko mocniejszy, lecz również bardziej odporny na najróżniejsze choroby. Poza tym aktywność sportowa jest niezwykle przydatna przy różnych problemach z nadwagą, szczególnie w połączeniu z odpowiednim odżywianiem.