Ślub w plenerze

DJ na wesele albo orkiestra – pytanie które zadają sobie wszyscy Nowożeńcy przygotowujący przyjęcie weselne

W toku przygotowywania wesela przychodzi moment, w jakim należy obrać oprawę muzyczną. Najczęściej najpierw zastanawiamy się czy wybrać orkiestrę czy DJ na wesele, a następnieukładamy listę utworów przy, jakich będziemy się bawić. Kiedy myślimy czy wybrać DJ na wesele czy orkiestrę, niejednokrotnie nie wiemy do końca jaką podjąć decyzję. Na przekór pozorom nie jest wcale prosty i musi zostać dokładnie przedyskutowany.

młoda para
Autor: Rick Flores
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba nikt z Nas nie chciałby aby goście weseli weselili się przy muzyce techno puszczanej przez DJ-a, czy też przy orkiestrze, której wokalistka nie umie śpiewać. Przy wybieraniu istotny jest wiek gości proszonych i poznanie ich lubionego stylu muzycznego. Dla młodszych zaproszonych stosowniejszy byłby DJ na wesele, jaki nie będzie nas zasmucał kawałkami, jakich nikt nie zna. Jeżeli na weselach przeważają zaproszeni starsi to odpowiednim rozwiązaniem jest orkiestra, jaka zagra też piosenki „starej daty” i też nowości dla młodszej cząstki gości.

Kliknij tutaj – ta unikalna strona internetowa (http://www.ilustris.pl/kubki,2,5363) będzie dla Ciebie interesująca. Prezentowane tam informacje dotyczą pokrewnej tematyki, co artykuł, który teraz widzisz.

Ważnym składnikiem decydującym o wyborze jest koszt. Wiadomym jest, że Młodzi szukają na każdym kroku oszczędności i temu obranie DJ na wesele jest zapewne troszkę bardziej opłacalne, gdyż przeważnie zespół złożony jest z minimum 3-4 osób. Należność zależy przeważnie od wielkości miejscowości, ilości zaproszonych gości, okresu w którym jest wesele, długości zabawy weselnej itp.

Muzyka grana na żywo jest z pewnością lepsza i jeśli w orkiestrze zatrudniony jest dobry wodzirej potrafi rozkręcić najmniej energicznych członków rodziny. Nie ulega wątpliwości obranie zespołu weselnego jest trudny, najczęściej obieramy ją wypytując znajomych lub członków rodziny. Nie raz tania orkiestra to paczka kolegów, którzy chcą sobie dorobić i nie bardzo przywiązują uwagę do oprzyrządowania, nagłośnienia, przeprowadzania zabawy i niejednokrotnie lubią popijać mówiąc, że „to na lepszy głos”. Trzeba wiedzieć, iż muzyka na weselu jest kluczowa. Bez niej nawet najlepsze dania i najpiękniejsze stroje nie zastąpią udanej zabawy.

Źródło: DJ Mario – dj na wesele Brzeg