skarpetki

Dlaczego warto kupować skarpety wyprodukowane z włókna bambusowego?

Do wytwarzania włókna bambusowego wykorzystuje się bambus. Roślina jest niezwykle wydajna, ponieważ rośnie nieprzeciętnie szybko (przyrost wynosi nawet 1 metr podczas jednego dnia), bez względu na to w jakiej ziemi się znajduje. Sygnalizuje to również, że nie potrzebuje chemicznego nawożenia w celu zintensyfikowania tego procesu i jest względnie tani.

Uzyskiwanie włókna jest więc bezpieczne dla środowiska i ekologiczne. Niejeden producent skarpet wykorzystał pozytywne właściwości tego materiału, dlatego też coraz bardziej popularne stają się skarpety stopki bambusowe. Bambus jest ogromną konkurencją dla bawełny!
Włókna, z których wytwarza się skarpety bambusowe są bardzo dokładnie wybierane, dlatego też tkanina (zobacz wełna gotowana na sukienkę) jest bardzo przyjazna w dotyku i delikatna. Poza tym wykonywane z niej części garderoby są gładkie i miękkie.
Autor: Materiały prasowe

Warto zapamiętać, że skarpety bambusowe mają także właściwości bakteriobójcze. Utrzymują się one przez długi okres, nawet do 50. prania. Skarpety przepuszczają powietrze, dzięki czemu stopy są bez przerwy wentylowane, co zapewnia nieopisany komfort przemęczonym nogom. Producenci skarpet potwierdzają, że wilgoć jest wchłaniana i sprawnie odparowuje w przeciwieństwie do bawełny, w której wilgoć utrzymuje się i sprawia, że ubrania szybko stają się mokre oraz nieprzyjemnie ciężkie. Temperatura wewnątrz skarpety jest regulowana. W trakcie letnich, gorących miesięcy włókno jest o kilka stopni zimniejsze od panującej temperatury powietrza. Skarpety męskie i damskie wykonane z tego materiału mają właściwości antyzapachowe, dlatego nawet po całym dniu spędzonym w obuwiu, niemiły zapach przestaje być problemem. Zapewnia to nie tylko ukojenie stopom, ale także przynosi komfort psychiczny. Skarpety bambusowe po praniu niezwykle szybko schną, co jest ich kolejną zaletą. Nie znikają również ich właściwości. Włókno bambusowe nie wydziela zapachu, dlatego podczas używania skarpet bambusowych nie spotkamy ze sztucznym zapachem materiału, który może być uważany za nieprzyjemny. Skarpety i bielizna (bardotka stanik) z włókna bambusowego będą również doskonałym zakupem dla osób, które biegają, gdyż szybkie wchłanianie i parowanie wilgoci jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport, ponieważ pot bez problemu uchodzi z ciała, co zmniejsza ryzyko przeziębień.

Czy naprawdę warto zaopatrzyć się w skarpety bambusowe? Z pewnością warto. Skarpety męskie i damskie to idealny podarek dla osób, dla których najważniejsza jest wygoda. Każdy producent skarpet poleca je również dla osób, które borykają się z problemem wrażliwych stóp. Ceny takiego produktu nie są wygórowane (skarpety można kupić już za cenę nawet 10 złotych), a pozytywne właściwości materiału sprawią, że skarpety bambusowe przyniosą ulgę i poczucie komfortu, jakiego nie zapewni żadna inna tkanina.