botki

Ekspedient, czyli zawód dla osób pomysłowych i jednocześnie stale podążających za modą

Dziewczynki bawiące się w market i wcielające się tym samym w rolę ekspedientek, nawet nie wiedzą, jaki to trudny i wymagający zawód. Nie każdy będzie za ladą czuł się doskonale i nie każdy udzieli klientowi odpowiednich porad. Wystarczy przejść się po sklepach odzieżowych, żeby sprawdzić fachowość obsługi. W wyniku takiego eksperymentu może okazać się, że doskonałych subiektów bywa bardzo mało. Załóżmy, że wchodzimy do sklepu, bo wcześniej na witrynie zauważyliśmy piękne botki na obcasie i liczymy na zakupy w miłej atmosferze.

buty
Autor: Philip Sheldrake
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że obuwie musi kolorystycznie współgrać przede wszystkim z damskimi torebkami, dlatego specjaliści od handlu powinni zadbać, aby na półkach albo ladach znalazł się znaczny ich wybór. Botki na obcasie, lub te bez, mają pasować zarówno do galanterii ze skóry, jak i do zaledwie zakupionej szykownej kurtki. Klient będzie mile zdziwiony, jeżeli usłyszy zapytanie, jakie odzienie zakłada ochoczo i najczęściej.
Bycie z modą na bieżąco, to nie tylko wybór odpowiedniej kolorystyki, ale również jakość i gatunek użytego surowca i przyciągający wygląd. Botki na obcasie będą wspaniale łączyć się z kusą dzianinową suknią lub skórkową spódniczką i w ten sposób podkreślać nietuzinkowość naszego wyglądu Dobór odpowiedniego odzienia staje się w tym przypadku najważniejszy i niektórzy oddadzą to zadanie styliście. Jedno jest pewne: kusa spódnica lub spodenki w pionowe pasy czy obcisłe getry optycznie wydłużą nogi i dodadzą smukłości każdej sylwetce.
Najlepsze gatunkowo botki na obcasie bywają wykonane ze skóry naturalnej, ale ich cena bywa nieporównywalnie wyższa od tych z skaju. Zasobny portfel niekoniecznie będzie jednak potrzebny. Przecież każdy fachowy ekspedient śledzi na bieżąco nowości w gazetach, ogląda filmy ze światowych pokazów mody, zna najnowsze trendy, ale i towary dostępne w sąsiednich hurtowniach. Dzięki takiej wiedzy doradzi nam, jak ubrać się trendy i tanio (sprawdź dodatkowe informacje).
A w tym sezonie, oprócz tych konwencjonalnych wersji, dostępne są te bardziej udziwnione modele, w sam raz dla pań śmiałych, wyznających zasadę: z pompą i na ostro. Dostępne są pary w monolitowych, ale jaskrawych kolorach albo w lamparcie kropki. Obcasy to szpilka albo mała lub duża koturna, która przywodzi na myśl buty noszone jeszcze w czasach PRL-u.
Jak widać, wybór jest wielki i w takiej sytuacji każdy kupujący znajdzie coś dla siebie.