Buty The North Face

Elementarne wyposażenie na zimowe wędrówki po górach, co należy mieć wtedy ze sobą.

Zimowe wycieczki po górach są pięknym przeżyciem, ale niekiedy przerodzić się mogą w duże zagrożenie życia. Wiele osób lekceważy to nieco, i niektórzy za to zapłacili wysoką cenę. Nawet w lecie, w słonecznym dniu trafić się może jakieś załamanie aury, warunki zmieniają się bowiem w ciągu kilku godzin.

I nawet na jednodniowy wypad trzeba ubrać dobre buty, wziąć ze sobą coś ciepłego i pelerynę przeciwdeszczową, a także sprawny telefon, mapę albo kompas. Zima jest okresem znacznie trudniejszym do górskich wycieczek, a co się z tym wiąże dużo niebezpieczniejsza.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to świetnie – dalsze wątki (http://optyk-trejnowski.pl/szkla) wyszukasz w kolejnym niebywale interesującym tekście.

Szlaki często pokryte są grubą warstwą śniegu i lodu, wiatr i mróz powodują szybsze wychłodzenie organizmu, a śnieg i mgła mogą w dużym stopniu zaburzyć orientacje w terenie. Z tego też powodu każde zimowe wyjście musi być od początku do końca dokładnie zaplanowane, trzeba zebrać całe potrzebne wyposażenie, bo od tego, co będzie się ze sobą miało może nawet zależeć życie uczestników.

Jedną z najważniejszych rzeczy na górskie wyjście jest odpowiednia odzież i obuwie. Obrania muszą być nieprzemakalne i odpowiednio chroniące przed zimnem, nawet na jednodniowy wypad powinno się wziąć podstawowy zestaw, jaki może w skrajnych przypadkach ocalić czyjąś skórę. Bardzo dobrym wyborem mogą być wyroby firmy the north face, w odzieży turystycznej tego producenta chodzą tysiące miłośników górskich wędrówek i jeszcze nigdy one nikogo nie zawiodły.

Jeżeli trasa będzie przebiegała w okolicy, w której leży dużo śniegu, to koniecznym elementem wyposażenia będą detektory lawinowe. Po przysypaniu przez lawinę człowiek może nawet kilkanaście minut żyć, jeśli nie będzie miał detektora szanse na odnalezienie pod zwałami śniegu są praktycznie żadne. W plecaku obowiązkowo znaleźć się też musi pożywny prowiant i termos z gorącą herbatą.

W chłodnej atmosferze organizm dużo szybciej będzie zużywał kalorie, więc konieczne jest jej regularne uzupełnianie, tak żeby nie spowodować osłabnięcia organizmu. Jeżeli się tych wszystkich rzeczy będzie przestrzegać, to nawet wycieczki zimą na szlak będą bezpieczne.