czerwone kolczyki

Główna funkcja biżuterii czyli ozdabianie swojej właścicielki.

Biżuteria jest to mały przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdoby ciała i ubioru, zazwyczaj z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria charakteryzuje się przeważnie artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii możemy zaliczać ozdoby ludów pierwotnych. Elementy artystyczne kształtowały się zgodnie z ogólnymi nurtami mody.

naszyjnik i kolczyki z pereł
Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczność ozdabiania ciała biżuterią pojawiła się prawdopodobnie u zarania dziejów dzisiejszego człowieka. Mające około 100 000 lat wykopaliska przedziurawionych muszli są pierwszą uratowaną biżuterią.

Biżuteria miała różnorakie zastosowania, z których można wyodrębnić trzy podstawowe:
– funkcja użytkowa – szczególnie wyraźna przy dekoracji stroju (agrafy, klamry, guzy, brosze itp.),
– funkcja zdobnicza, dekoracyjna – służąca tylko do ozdoby ciała (diademy, kolie, naszyjniki, bransolety itp.),
– funkcja religijna (amulety, talizmany).

komplet biżuterii
Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria stosowana była jako wyznacznik władzy, prestiżu, zamożności czy też przynależności klasowej. Dzisiaj biżuteria (zobacz hurtownia złotej biżuterii) używana jest głównie przez panie, łatwo dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej oraz różnorakich, niekoniecznie drogocennych surowców dekoracyjnych (tzw. biżuteria (szukaj w naszym sklepie ze srebrnymi wisiorkami) sztuczna). Każda kobieta poszukuje delikatnej i eleganckiej biżuterii, która subtelnie podkreśli jej oryginalny styl i profesjonalizm. Ciekawe przykłady można obejrzeć na tej stronie – komplety biżuterii.

Wychodząc na przeciw potrzebom miłośników i miłośniczek artykułów pięknych i luksusowych wielu sprzedawców rozporządza propozycją obejmującą ekskluzywne, markowe czasomierze, złotą biżuterię najwspanialszych producentów. W celu zapewnienia pełnej obsługi nabywców, którzy kupują w tych sklepach oferowane są serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne zegarmistrzowskie większości marek.

Utrzymanie ekskluzywnej biżuterii w całkowitym blasku i prestiżowych czasomierzy w technicznej doskonałości, powoduje konieczność troski o te luksusowe przedmioty. Doświadczenie zegarmistrza gwarantuje wysoką jakość obsługi, fachową pomoc i doradztwo (sprawdź propozycje: ładne broszki).

Sprzedawcy proponują luksusowe i ekskluzywne przedmioty i dodatki od wiodących na rynku firm. Przyciągają oryginalną biżuterią, także z kamieniami szlachetnymi oraz okazałymi zegarkami.

Tak w zegarkach jak i biżuterii, można odnaleźć najcenniejsze kruszce – różnokolorowe złoto czy platynę, ale również stal szlachetną. Mnóstwo osób, zwolenników prestiżu i renomowanych rzeczy może aktualnie nabyć wymarzony zegarek, czy wyrafinowaną biżuterię. Niektóre firmy specjalizują się nawet w wykonywaniu oryginalnej biżuterii czy tez zegarków na życzenie klienta czyli pod indywidualne zamówienie.