moda - magazyny

Historia najbogatszego Hiszpana

O ile kiedykolwiek nabywałaś odzież, na pewno jest ci znana ekskluzywna marka Zara. Dziś na całym globie znajduje się ponad sześćset pięćdziesiąt butików tej ekskluzywnej marki. Należy wiedzieć, że założyciel tej ciuchowej potęgi, pochodzący z półwyspu iberyjskiego Amancio Ortega Gaona, rozpoczął swoją ścieżkę do światowej renomy od roboty w sklepie odzieżowym.

moda - magazyny
Źródło: flickr.com

Dzisiaj Gaona jest najbogatszym mieszkańcem Hiszpanii oraz okupuje 5. miejsce w katalogu najbogatszych ludzi na globie. Historia tego przedsiębiorczego człowieka może stać się źródłem inspiracji dla wielu osób. Najbogatszy Hiszpan pracę w sklepie z ciuchami podjął w wieku 17 lat. Dwadzieścia lat później zaczął prowadzić swój pionierski punkt handlowy, w którym miał w ofercie ubrania Zara. Jego ścieżka życiowa to esencja tego, co określa się w uproszczeniu „od pucybuta do milionera”.

Ubrania Zara, pomimo szalejącego kryzysu finansowego, sprzedają się dobrze. Miarodajnym na to dowodem jest to, że Zara charakteryzuje się najbardziej korzystnym stosunkiem zysku do wpływu. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Prawdopodobnie największym atutem, jaki wykazują ubrania Zara, są świetne projekty. Spore znaczenie ma także zarobiona przez dziesięciolecia renoma. Zara istnieje od lat 70., przez co osadziła się w głowach ludzi. Ubrania Zara kojarzą się konsumentom z ekskluzywnością i gwarancją wysokiej jakości. To niezwykle wartościowe dla firmy, źródło jej osiągniętego sukcesu.

Najzamożniejszy obywatel Hiszpanii, Amancio Ortega Gaona, jest dla wielu młodzieńców ważnym wzorem.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj okulary sklep.

Konsekwentną pracą osiągnął on ogromny majątek i założył potęgę ubraniową – markę Zara. Nie żebrał w instytucjach państwowych o środki, nie protestował na ulicach, nie ciągnął środków z budżetu Hiszpanii ucząc się na państwowym uniwersytecie. Na wszystko zapracował własnoręcznie i za to trzeba go podziwiać.

Źródło: domodi