Laptop FX610

Hobby – nudne, zajmujące, powtarzalne, nieszablonowe, rozwijające, przeciętne… A Twoje? Jak mógłbyś je określić?

Mówi się, że dobrze mieć pasję. Konik dokłada naszemu życiu smaku, sprawia, iż także wyjątkowo niemiły dzień staje się choć trochę bardziej kolorowy, inspiruje nas do działania, jest powodem, aby podnieść się i wziąć się do działania. Jednak czy są lepsze i gorsze upodobania? Czy można o którymś z nich powiedzieć, że jest bez wartości, sensu? Przecież ile osób, tyle rozmaitych pasji. Lubimy oceniać, konfrontować się z innymi, w szczególności gdy takie zestawienie wypada na nasz plus.

Sporo osób ma zainteresowania artystyczne. Rysują, śpiewają, grają na instrumentach. Od paru lat coraz powszechniejsze jest również robienie fotografii. Niektórzy decydują się na małą specjalizację i używają np. jedynie aparatów polaroid. Odkładają pieniądze oraz całkiem spore kwoty wydają na fachowe urządzenia. Kształcą się, czytają, starają się być coraz lepsi w tym, co robią. Wymieniają się doświadczeniem z innymi fascynatami, rozmawiają, porównują swoje fotografie oraz nawzajem je opiniują. Fotografia jest dla nich każdym dniem. Inni natomiast uwielbiają czytać książki. Coś dla zwolenników mody: kolorowe polbuty damskie.

Gdy wyłącznie mają wolną chwilę siadają w ulubionym fotelu czy hamaku (znaczenie ma pora roku) i zanurzają się co rusz w nowej historii. Niektórzy z nich nie wyobrażają sobie, iż mogliby zrezygnować z tradycyjnych papierowych książek, kolejni jednak idą z duchem czasu. Sądzą, iż te elektroniczne są znacznie bardziej praktyczne oraz poręczne, szczególnie, iż teraz można zakupić naprawdę ładne i eleganckie pokrowce na czytniki e book. Właściwie jednak nie jest aż tak ważne, w jaki sposób czytamy, bardziej – by w ogóle to czynić. Sprawdź: .

Książki i e-book
Autor: ActuaLitté
Źródło: http://www.flickr.com

Nad wyraz popularnym hobby jest także kolekcjonowanie. Tutaj różnice są wielkie. Niektórzy zbierają kartki, inni polbuty damskie, a jeszcze inni – ci bardziej oryginalni – pokrowce samochodowe. Przeciętni ludzie czasem, patrząc na nich, stukają się w głowę, nie widzą istoty w ich działaniu. Ale czy wszystko musi być zrobione po coś? Czy wszystko musi być pożyteczne oraz wartościowe? Czasami, jeżeli spostrzeżemy, iż coś sprawia nam radość, warto za tym po prostu iść.