szaliki

Jak być oryginalnym i wypracować niepowtarzalny styl? Pomoże nam w tym modna biżuteria

Za jedną z najbardziej wyrazistych cech młodości jest uważana naturalna potrzeba bycia oryginalnym. Młodzi chcą odciąć się od lat dzieciństwa i okazać swoją odmienność.

Biżuteria na letnie festiwale
Autor: Diva
Źródło: Diva

kolczyki dla chłopców
Autor: 紫雪灵儿
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie tym młodzież chętnie sięga ubrania o niezwykłych fasonach czy ciekawych barwach.
Bardzo istotnym elementem poszukiwań własnego stylu jest biżuteria. Dobrze dobrane i ciekawe ozdoby są w stanie przemienić każdy, nawet najzwyklejszy strój w oryginalną kreację. Poprzez charakterystyczną biżuterię młodzi często manifestują także swoją przynależność do określonych subkultur. Biżuteria dla młodzieży zajmuje dziś ważne miejsce na rynku jubilerskim, a jej producenci współzawodniczą ze sobą w tworzeniu wyjątkowych modeli. Inspirację dla projektantów często stanowią bohaterowie popkultury, motywy zaczerpnięte ze znanych bajek lub też wzory typowe dla wspomnianych wcześniej subkultur.

Wbrew utartym stereotypom biżuteria nie jest domeną wyłącznie kobiet. Mężczyźni równie chętnie noszą bransoletki, wisiorki czy sygnety, i nie inaczej rzecz się ma z chłopcami – kolczyki dla chłopców. W ofercie producentów biżuterii znajdziemy szeroką gamę ozdób dla młodszych i starszych mężczyzn. Wybierać możemy spośród subtelnych elementów oraz oryginalnych dodatków, które skutecznie potrafią przykuć spojrzenia. Niegasnącym zainteresowaniem cieszą się kolczyki dla chłopców, które dziś produkuje się najczęściej ze srebra i stali chirurgicznej.