Buty clarks

Jak kupić właściwe obuwie męskie na rozmaite okazję?

Wielu osobom wydaje się, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej męskiej jest niezwykle ograniczony, dzięki czemu podejmowanie decyzji jest znacznie łatwiejsze i że tak samo jest w kwestii obuwia. O ile co do wyboru rozmaitych rodzajów i modeli obuwia męskiego w porównaniu do damskiego można tu przyznać rację, o tyle dobieranie obuwia do konkretnej okazji też w przypadku mężczyzn potrafi nastręczyć niemałych problemów.

Widać to szczególnie po skutkach nieprawidłowego dopasowania butów, które stosunkowo często obserwuje się na ulicach polskich miast, ale i poza granicami. Często dotyczy to również kwestii niewłaściwego doboru eleganckich spodni, których zbyt długie nogawki mają powyżej butów nieeleganckie fałdy. Z kolei zbyt krótkie spodnie odsłaniają kostkę w skarpetce, co jest właściwie przeciwieństwem elegancji. Podobnie sprawa wygląda z butami, jednak trudność nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, ponieważ dla większości ludzi kwestia dobierania butów do numeru nie stanowi większego problemu. Problemy powstają przy wybieraniu modelu.

Inne na wesele przyjaciela, a inne na rozmowę kwalifikacyjnąNa terenie Polski niestety u wielu osób wciąż pokutuje przekonanie, że garnitur dla mężczyzny to ten sam komplet pasujący do wszystkich okazji. Nierzadko obejmuje to również buty.

Buty biznesowe
Źródło: flickr.com

Tymczasem sprawa ta nie jest aż tak prosta i wymaga głębszego przeanalizowania. Analogicznie bowiem jak istnieje wiele potencjalnych kompletów odzieży dla panów na różne okazje, tak do tych kompletów dopasowuje się zróżnicowane obuwie. Reguły etykiety w tego rodzaju przypadkach przewidują, że im bardziej uroczysta uroczystość, tym garnitur wrocław garnitury powinien być ciemniejszy, a dotyczy to także butów. Buty do garnituru występują w dużym wyborze, trzeba tylko dokładniej poszukać.

Odpowiedni model butów garniturowychSpecjalistyczne poradniki w kwestii tego, jak należy dobierać buty do garnituru mówią o tym, że obecnie cały czas często można spotkać panów w obuwiu całkowicie niemodnym i niegustownym, co znacznie odbiera im elegancję. Na szczęście ta tendencja powoli się zmienia. Zobacz więcej na

Obuwie garniturowe musi posiadać właściwy kształt, najlepiej jak najbardziej klasyczny i najlepiej nie ekstrawagancki. Oczywiście powinno się także mieć na uwadze takie kwestie jak staranne wyczyszczenie butów przed określoną uroczystością.