pierwsza komunia

Jak przygotować swoją córkę do komunii świętej?

Sezon na komunie święte już niedługo, a więc czymś naprawdę ważnym jest to by przygotować własną córkę, zapewne 9-letnią, do owej bardzo ważnej uroczystości. Wiadoma sytuacja: komunia jest jakby nie patrzeć dużo bardziej komercyjna, aniżeli niegdyś. A więc to oznacza, że chociaż dzieci nadal dbają o kwestie duchowe, no ich rodzice również, to jednakże ciężko nie rzec, iż nierzadko prezenty są trochę nawet ważniejsze, niźli realia. No cóż, może zagadnienia duchowe pozostawmy duchownym i katechetom, a faktycznie poruszmy zagadnienia niejako typowo materialne. Jednakże czy to coś aż tak bardzo złego?

Zwracajmy uwagę, iż na szczęście można jakoś tam połączyć umiejętnie sprawy religijne z materialnymi. Spokojna głowa: właśnie takie są czasy. Skoro żyjemy w mocno nowoczesnych realiach, to jednakże trudno się jakoś dziwić, że nasza córeczka nie chciałaby dostać niesamowicie wielu doskonałych prezentów oraz elegancko się prezentować…

kościół
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

No właśnie: trzeba poruszyć bardzo istotną kwestię, a konkretniej: co zrobić, jeśli chcielibyśmy po prostu sprawić, że nasza córeczka będzie niesamowicie pięknie wyglądała? Bardzo ważną kwestią jest to by w żadnym wypadku nie oszczędzać pieniędzy na sukienkę komunijną. Powinniśmy zwrócić uwagę, iż w żadnym wypadku nasza dziewczynka nie może mieć nawet małych kompleksów mających związek ze swoją suknią. Zwracajmy uwagę, że tylko eleganckie suknie do I komunii są niejako niezwykłe, na wagę złota. W wielu polskich parafiach nie ma już sukienek, a tylko alby, ponieważ nieco biedniejsze dziewczynki miały problemy dot. tego, że akurat ich sukienka nie prezentuje się jak ubrania córek prawników, przedsiębiorców, itp.

Pamiętajmy, iż jeśli w naszej parafii ciągle są właśnie suknie, należałoby trochę wykosztować, lecz przynajmniej nie dopuszczać do tego by nasza córka miewała nawet małe powody do płaczu. Wiadomo – pierwsza komunia wydarza się tylko jeden raz w ciągu życia, zatem czymś bardzo znaczącym jest to by dbać o własną córkę. Nawet jeśli to za bardzo próżne zachowanie.