aparat fotografa

Jak ważne jest portfolio gdy chcemy
zostać modelką?

Problem poruszony w tytule tekstu posiada jedną prawidłową odpowiedź – portfolio jest niezbędne dla modelki. To profesjonalny album, w którym zbiera się fotografie z modelką, wykonane przez różnorakich fotografów.

aparat fotografa

Kiedyś egzystował on w formie papierowej, obecnie w modzie są internetowe portfolia. Taka nowoczesna fotografia modelek ma całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim taki katalog jest ogólnie dostępny dla wszystkich internautów, w tym również dla instytucji modelingowych. Działają w Internecie branżowe portale, na których można stworzyć swój profil i wrzucać zdjęcia, katalogować je tematycznie, a inni użytkownicy mogą je oceniać. W ten sposób nieznana zupełnie niedoświadczona modelka może oczarować innych i otrzymać wymarzony kontrakt z znaną agencją. A poza tym nie tylko wygląd modelki może tu zdobyć poklask, a także umiejętności fotografa.

Można pokusić się o stwierdzenie, że w dla modelki połowę roboty ma kompetentny fotograf. Na jego barkach jest wiele kluczowych kwestii. Dobry fotograf musi posiadać wielką inwencję, by zaproponować przyciągającą konwencję fotki, wybrać rekwizyty i tło. Powinien także pomóc w kwestii ubrania modelki oraz pasującego do całości makijażu, który mocno podkreśli urodę fotografowanej. Ma dysponować profesjonalnym ekwipunkiem, i mowa tu nie tylko o tym, czym pstryka fotki.

fotografia modelek
Źródło: flickr.com

Kluczowe jest trafne oświetlenie tła. Morał z tego taki, że startująca karierę modelka powinna namierzyć kompetentnego fotografa, który za opłatą bądź gratisowo (chcąc w zamian tylko deklaracji autorstwa w portfolio) wykona dobre zdjęcia, które zaprowadzą do prestiżowych agencji w kraju. A namierzyć fotografa należy przez sieć. Jeśli znajdujesz się w mieście stołecznym, można do wyszukiwarki wklepać sformułowanie na przykład: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, lub po prostu poczytać oferty na witrynach fotograficznych.

Więź między fotografowaną a wykonawcą jest tak symbiotyczna, że z pewnością nie będzie wiele zachodu ze wyborem odpowiedniej propozycji.

Źródło: fphoto.pl