Jaką metodą wybrać należyte okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne są wprost niezbędne w słoneczne dni, w szczególności w lecie. Mają one na celu nie wyłącznie modny image i ciekawą stylizację, lecz też ochronę naszych oczu przed niezmiernie szkodliwym promieniowaniem UV. Złe promienie słoneczne zdołają przyczyniać się do wielu sporych chorób oczu, wobec tego nie powinniśmy wychodzić z domu bez okularów słonecznych, szczególnie w silne słońce.

Powinno się wybierać markowe okulary, takie jak na przykład (proponowane okulary persol). Te sprzedawane w marketach lub na bazarach w wielu przypadkach nie gwarantują wyśmienitej ochrony przed słońcem, wręcz przeciwnie.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Okulary, które są jedynie przyciemniane, a nie mają stosownego filtra przeciwsłonecznego mogą nam wyłącznie zaszkodzić. Czemu? Bowiem nasze źrenice, w trakcie słonecznych dni, naturalnie się zwężają, dzięki czemu wpada do nich sporo mniej złego promieniowania. Przyciemnione okulary powodują, iż źrenice są rozszerzone co naraża je na sporo większe promieniowanie. W związku z tym właśnie należy wybierać markowe okulary od wyróżnianych fabrykantów, które nabędziemy również w salonach optycznych. Warto wybrać przykładowo (okulary przeciwsłoneczne od firmy versace).

Okulary słoneczne to także zdumiewający dodatek do letniej stylizacji. Typów i rodzajów okularów przeciwsłonecznych jest niezmiernie dużo, chociaż nie wszelki rodzaj będzie pasował do naszej twarzy. W związku z tym nim nabędziemy jakieś okulary, na przykład (oferty na przeciwsłoneczne okulary vogue), winniśmy najpierw je przymierzyć, wobec tego nie zawsze należałoby decydować się na zakup okularów w Necie. To, że dany model okularów wybornie pasuje do innej osoby, nie znaczy, iż u nas będzie prezentował się tak samo prawidłowo.

Wybierając okulary, zwróćmy okazałą uwagę na ich kształt, wielkość szkieł, kolor lub oprawki. Każdy szczegół może posiadać ważkie znaczenie. Nie sugerujmy się tym, co współcześnie jest modne, ale wybierajmy okulary, w których będziemy wyglądać oraz czuć się prawidłowo.