Jak wygląda moda na co dzień czyli w jaki sposób można zestawiać swoją odzież, żeby odpowiednio wyglądać.

Każda kobieta będzie marzyć o tym, aby ładnie wyglądać, lecz nie każdej to odpowiednio wychodzi. Najróżniejszych ubrań, butów i dodatków będzie w sklepach naprawdę duże ilości, poza tym co sezon projektanci prezentują nowe wzory. Niestety sporej ilości kobiet moda kojarzyć się przede wszystkim będzie z ciągłym kupowaniem wszystkiego, co w danej chwili będzie uznawane za modne, bez przemyślenia, czy będzie to pasować.

A przecież nie każdy prezentowany na modelkach styl będzie pasował do wszystkich kobiet. Bardzo duże znaczenie będzie tu miała nie tylko sylwetka, lecz również preferencje i upodobania. Dlatego też zanim się zacznie w bezkrytyczny sposób wybierać najdroższe elementy odzieży, które znajdzie się w sklepie, należy przed tym poznać choć podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy wyborze ubrań. Aktualnie nie ma żadnego problemu ze zdobyciem takiej wiedzy, na przykład w sieci jest mnóstwo poradników o modzie i serwisów, z których można czerpać wiedzę. Jeśli ktoś będzie miał możliwości, to pomyśleć również może o zatrudnieniu stylisty, który pomoże właściwie dopasować styl ubrania się i wyglądu.
W Polsce pokutuje wciąż przekonanie, że pobieranie rad dotyczących ubioru u stylisty jest przejawem niezdrowego snobizmu. Jednakże w krajach zachodnich takie praktyki nie są ani trochę dziwne. Tak samo, jak wzywamy hydraulika, kiedy zepsuje się nam instalacja wodno-kanalizacyjna, tak samo powinniśmy oddać kwestię idealnego dobrania ubioru do kreowanego image specjalistom, którzy się na tym po prostu znają. Jeżeli jednak chcemy samemu potrudzić się z wyborem ubrań, to warto zastosować poniższe zasady – sprawdź więcej .
obrazeczek - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych zasad kupowania ubrań będzie dobieranie ich do kształtu sylwetki, wzrostu i wagi. Dlatego też swoją przygodę z modnym wyglądem rozpocząć się powinno od tego, żeby wyznaczyć, jaką się ma figurę, od tego bowiem w dużym stopniu będzie zależeć, jakie rodzaje ubrań będą na nią pasować ( więcej tu) . Pozwoli to przede wszystkim na oszczędzenie sobie niepotrzebnego mierzenia garderoby, która z założenia nie będzie pasowała. Lecz równocześnie taka wiedza przyda się do tego, aby zacząć eksperymentować z wizerunkiem, wybierając pomysły, które normalnie byłyby odrzucone.

Jak się bowiem okazuje, mając trochę teoretycznych wiadomości można rozpocząć zabawę z ubraniami, a taka zabawa może dać niekiedy zaskakujące efekty. I wbrew pozorom przeważnie wcale nie trzeba będzie na to wydawać fortuny, ponieważ moda nie polega na wybieraniu najdroższych elementów garderoby, lecz na odpowiednim jej zestawianiu.