Jakie istnieją typy biustonoszy? Jak powinno się je dobierać, by pasowały doskonale?

Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, ale jedynie kilka procent kobiet umie wybrać właściwy rozmiar biustonosza. Tymczasem odpowiedni stanik jest bardzo ważny, gdyż wpływa na nasz komfort oraz samopoczucie. Zależnie od potrzeb może uwydatniać lub podtrzymywać biust. Jaki więc stanik zakupić? Jakie istnieją rodzaje i dla kogo są odpowiednie? Bardotka, zwana też balkonetką, to stanik odznaczający się tym, iż górna linia miseczek biegnie poziomo w poprzek klatki piersiowej.

telefony

Autor: Luca Viscardi
Źródło: http://www.flickr.com
Ramiączka umieszczone są szerzej aniżeli w innych typach biustonoszy. Razem z kształtem miseczek powstaje dekolt w kształcie kwadratu. Miski mają najczęściej fiszbiny, jednocześnie bardzo często są też usztywnione. Stanik typu plunge ma za zadanie stworzyć piękny, głęboki dekolt. Ma miski o ukośnych cięciach, są nisko wycięte, zaś ich linia przebiega skośnie przez piersi. Tego typu staniki mogą być usztywnianie lub niekoniecznie. Biustonosze push-up powiększają biust – sprawdź dobry sklep z bielizną. Efekt ten jest możliwy, ponieważ stanik jest wyposażony w umieszczone w dolnej części misek kieszonki.

W to miejce wkłada się niewielkie poduszki albo specjalne usztywnienie. Kolejnym typem jest biustonosz z pełną miseczką. Tego typu miseczki są całkowicie zabudowane, dzięki temu piersi mają zapewnione idealne podtrzymanie. Miseczki posiadają poprzeczne cięcia, które idą w poprzek biustu oraz kryją ich dużą część. Połączenie między miseczkami jest dość szerokie. Biustonosz z uformowaną miseczką jest typem o sztywnej misce z fiszbinami. Uformowana jest ona z jednej części, bez cięć. To sprawia, że miseczki nie mają szwów i stanik nie odznacza się pod przylegającą bluzką lub inną kreacją. Minimzer natomiast to biustonosz, którego miseczki wykonane są w taki sposób, aby pomniejszały biust, a dokładniej mówiąc, aby powodował, że piersi będą bardziej przylegać do klatki piersiowej.

Rezultat ten można otrzymać przez to, że miska ma trochę większą średnicę niż klasyczny biustonosz w dużym rozmiarze, ale jest płytsza. Przy wyborze odpowiedniego biustonosza musimy wziąć pod uwagę również to jest on zrobiony z różnych materiałów. Na co dzień lepsze będą te z materiałów wygodniejszych jak bawełna, lub ehsbiznespartner z tych bardziej oddychających. Jednak pod suknie wieczorową albo na wyjątkowe okazje świetnie sprawdzą się te bardziej wytworne. Choć w ostatnim czasie najbardziej popularne są i tak biustonosze silikonowe.