tradycyjny sklep

Kim są osoby, które codziennie zajmują się dbaniem o nasz wizerunek?

W powszechnej świadomości utarło się, że stylista to osoba zajmująca się układaniem nowo powstałych fryzurek, w czasie kiedy prawda jest trochę inna. To prawda, iż stylista zajmuje się nadawaniem nowiutkiego wyglądu, lecz pierwotnie dotyczyło to ubiorów.

tradycyjny sklep
Autor: Grand Canyon National Park
Źródło: http://www.flickr.com
krem do golenia
Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Dopiero potem styliści fryzur zapożyczyli sobie to wyrażenie i tak je rozpowszechnili, iż współcześnie słowo to łączone jest przeważnie z fryzjerstwem.
A przecież taka stylistka Poznań para się poszukiwaniem nowego fasonu dla danej osoby w obrębie jej wizerunku. Fach taki jest w Polsce stosunkowo nowo powstały, zatem nic nietypowego, iż ludzie często błędnie rozumieją to, czym para się stylistka Poznań. W centrum jej zainteresowania nie mieści się praca nad makijażem, ponieważ to domena wizażystki. Make-up to nie odzienie. Niniejszym co prawda zajmuje się również tak zwana szafiarka, jednak tego typu persona także zajmuje się czymś innym. Kupuje sobie nowiutką rzecz, zrobi sobie 20 ujęć, jakie umieszcza na swym elektronicznym blogu, czeka na interpretacje i… kupuje sobie nową rzecz, robi sobie 30 zdjęć…etc.. Stylistka Poznań zaś ma za obowiązek jak najwłaściwsze dobranie odzieży do stylu takiej osoby.
A co mogłoby być, gdyby przenieść idee troszczenia się o własny wizerunek do przestrzeni biurowej? Gdyby tak pokazać pracownikom szkolenia dress code po to, żeby także w taki sposób zatroszczyć się o nic innego jak wygląd firmy akurat.

Takie szkolenia dress code organizowane są m.in. po to, aby uzmysłowić członkom personelu wpływ ich wyglądu zewnętrznego na sam wizerunek spółki. Przecież wręcz w pełni zrozumiały wizerunek kadrowicza zakładu ubranego w poplamiony smarem uniform nie przyczynia się pomyślnie na prezencję samej spółki.