Kobieta i buty – jakie fasony są Tobie niezbędnie konieczne? Czego szukać na sklepowych półkach?

Prawopodobnie każda kobieta ma bzika na punkcie obuwia. Istnieje wiele żartów związanych z tym, iż mężczyźnie wystarczą trzy pary butów – zimowe, sandały oraz jakieś adidasy do noszenia na co dzień, z kolei kobiecie, ile par butów by nie posiadała, zawsze przydadzą się kolejne. Jest w tym trochę prawdy, jako że nawet, jeżeli kobieta nie skupia się nadmiernie na kwestii swojego wyglądu, nie fascynuje się modą i panującymi trendami, to zazwyczaj i tak ma liczniejszą kolekcję butów w szafce niż przeciętny mężczyzna.

W aktualnych czasach buty damskie rewolucjonizują rynek obuwniczy, wybór jest niezmiernie duży. Ilość dostępnych fasonów, kolorów, materiałów z jakich są wykonane jest gigantyczna. Można dokonać jednakże pewnej systematyzacji i określić, jakie obuwie jest bezwzględnie konieczne dla kobiety zależnie od danej pory roku.

Przede wszystkim, jeśli chodzi o okres zimowy, na pewno obowiązkowym ‘must have’ są kozaki. W dzisiejszych czasach zdecydowanie nie łatwo znaleźć dobrze wykonane, z dobrej jakości materiałów, ciepłe obuwie zimowe. To, na co powinnyśmy zatem zwrócić uwagę to prawdziwa skóra, która będzie w jakiś sposób dodatkowo ocieplona , odwiedź najlepszy sklep z butami w sieci .Nie ulega wątpliwości iż zimy w Polsce są znacznie bardziej agresywne niż na zachodzie Europy, dlatego kupowanie obuwia bez ocieplenia na ten okres roku może skutkować przemrożeniom stóp oraz wieloma dolegliwościami, które mogą z tego wyniknąć.

buty damskie

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną obowiązkową parę butów w naszej szafie powinny stanowić botki, które będą nam służyły w okresach przejściowych takich jak jesień i wiosna.

Ten wpis, to nieprawdopodobnie ciekawy materiał? Jeśli też tak sądzisz, to zobacz na odmienny temat, a pomocna strona (https://crossjeans.pl/ona/akcesoria/maseczki) sprawdzi się tu ogromnie.

Tu również niezmiernie istotny jest fakt, aby były one wykonane ze skóry, na masywnej podeszwie. Opady oraz roztopy w tych okresach mogą prowadzić do przemakania obuwia, jeśli wobec tego położymy nacisk na jakość i wybierzemy solidną parę botków, na pewno uda nam się uniknąć takich niesprzyjających sytuacji.

Rzecz jasna latem nie poradzimy sobie bez sandałów. Fasonów tego rodzaju obuwia jest naprawdę wiele, wszystko zależne jest od naszych upodobań. Ważne, aby były one wygodne i nas nie obcierały. Okres letni zwykle wiąże się z wysokimi temperaturami oraz dużą ilością słońca, przez co stopy szybciej nam się pocą. Jeżeli sandały będą nieodpowiednio dopasowane, lub wykonane z kiepskiego jakościowo materiału, możemy nabawić się odcisków i bolesnych otarć.

Bez względu na porę roku warto zwrócić dodatkową uwagę na czółenka damskie oraz baleriny Czytaj dalej. Te pierwsze świetnie sprawdzą się na różnego rodzaju imprezach oraz bardziej oficjalnych wyjściach, kiedy będzie nam zależało na podkreśleniu naszej kobiecości. Baleriny natomiast są od paru lat bardzo modnym fasonem, pasującym do wszystkiego, które możemy nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jeśli nie przepadamy za szpilkami.

Wymienione tutaj fasony butów to pewien bazowy zestaw, który będzie stanowić punkt wyjścia dla przeróżnych stylizacji w zależności od pogody oraz okazji. Oczywiście istnieją jeszcze dziesiątki innych opcji, z których większość kobiet korzysta wzbogacając swoją szafkę z butami w coraz to nowsze zdobycze…