I Komunia

Komunia Święta to wyjątkowo ważna ceremonia w życiu wszystkich latorośli. Można ją porównać do ceremoniizaślubin.Córeczki mają na sobie białe sukienki, chłopcy pięknie prezentują się w smokingach. O tym momencie wasze maluchy marzą od zawsze. Małe kobietki specjalnie trzymają długie włosy, żeby z tej okazji wyjątkowo je ułożyć. Sukienka jest bardzo znaczącym czynnikiem, ale nie wpadajmy w szaleństwo.

Pierwsza komunia święta tak kluczowa dla młodego chrześcijanina

Polska to kraj z niesamowicie mocno zakorzenioną religią chrześcijańską. Zwłaszcza ludzie starsi w dużym stopniu układają schemat całego dnia lub tygodnia pod święta chrześcijańskie. Niegdyś cotygodniowe spacer do kościoła na nabożeństwo było dużym wydarzeniem, okolicznością do ubrania najlepszego ubrania oraz przedstawienia się od jak najlepszej strony. Dzisiaj niektóre z tego typu zachowań ciągle w nas pozostała, mimo że nie przywiązujemy już tak dużej uwagi w codziennym życiu do kultywowania religii i często brakuje nam czasu albo chęci na kontynuowanie obrządków naszych przodków. Niemniej jednak są chwile które próbujemy równie mocno przeżywać.

Jak odpowiednio przygotować się do Pierwszej Komunii?

Pierwsza Komunia Święta to niewątpliwie jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu religijnym dosłownie każdego człowieka – jest to przecież jeden z najistotniejszych etapów w naszym rozwoju duchowym. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że najczęściej wydarzenie to nie jest jedynie czysto duchowe, ponieważ nierzadko wydajemy z tej okazji przyjęcia dla wszystkich bliskich nam ludzi. Jeżeli w takim razie nasze dzieci przygotowują się akurat do tego sakramentu, to my sami musimy zadbać o całe mnóstwo różnych spraw, aby móc świętować to wydarzenie w rzeczywiście wyjątkowy sposób.

Alby to świetne oraz rozsądne rozwiązanie na komunię!

Są bardzo różne parafie – niektóre z nich kładą znaczący nacisk na to, aby mimo wszystko dziewczynki i chłopcy chodzili do komunii w albach, lecz zdarzają się również te parafie, w których po prostu kładzie się mimo wszystko większy nacisk na sukienki oraz garnitury. Można w sumie powiedzieć, że alba komunijna jest o wiele bardziej wskazana. Choćby z tego powodu, iż no przynajmniej może się obyć bez irytującej rewii mody. W szczególności rodzice dziewczynek przesadzają – sądzą, że pierwsza komunia to rewelacyjna okazja do lansu.