piękny duży szmaragd

Królewskie klejnoty znowu modne

Uważa się, że najlepszymi towarzyszami kobiety są diamenty. I chyba coś w tym jest. Chyba nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie potrafilibyśmy obłaskawić wspaniałą biżuterią z tym właśnie świecidełkiem. Od dawien dawna jest un postrzegany za symbol przepastnego dobrobytu. Twory jubilerskie z diamentami są wyznacznikiem elegancji i szyku. Są to autentyczne królewskie klejnoty i wszystkie damy chciałyby posiadać je w swojej kolekcji.

Biżuteria od wieków rozbudzała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki wykonywały sobie przeróżne ozdóbki z rozmaitych odpadków, takich jak kosteczki zwierzęce, czy kawałki futerek. Dalej nastała epoka brązu, miedzi i innych metali z których tworzono kunsztowne naszyjniki, bransolety i kolczyki. Aż koniec końców naszą cywilizację pochłonęła gorączka złotego metalu. Stało się ono najbardziej drogocennym kruszcem. Teraz bynajmniej nie jest już ono tak bardzo pożądane. Wielu z nas przecież kupiło chociażby jeden złoty łańcuszek. Wprawdzie złoto cały czas jest w cenie, ale nie powoduje już w nas wielkiego zachwytu.
śliczny szafir
Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Jaka z młodszych pań nie rozmarza o dużym pierścionku z krwawym rubinem? Jeszcze jeszcze nie tak dawno temu najchętniej wybierane były mało skomplikowane pierścionki na zaręczyny. Dzisiaj do powszechnego handlu wracają masywne i przepastne pierścionki z bardzo wyeksponowanym kamieniem, te same jak wybierały nasze prababcie. Zdecydowanie częściej decydujemy się na szmaragd – zweryfikuj u źródła – lub cytryn, które można kupić na . Znudziła nam się wytworna biel brylantów. Kolorowa biżuteria podbija eleganckie salony. Bardzo popularne jest obsadzanie ze sobą tych drogocennych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu dominowało na rynku białe złoto. W tym sezonie w modzie jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz wierniej wygląda jak królewskie klejnoty sprzed wieków – znajdź to.

Może więc warto pogrzebać w rodzinnym skarbcu. Kto wie, może odszukamy tam jakieś cenne drobiazgi. Dużą ofertę rozmaitych kamieni szlachetnych znajdziemy również w internecie. Zatem, jeśli szukamy odpowiedniego prezentu dla naszej mamy, cioci, czy narzeczonej to kolorowa biżuteria będzie jak najbardziej wskazana.