imprezka urodzinowa

Marzenia a rzeczywistość. Co zrobić, by nie zwariować?

Najpiękniejsze momenty w życiu rządzą się swoimi prawami. Nie należy mieć o to pretensji, iż takie są i w ten sposób wyglądają. A jeśli sobie wyobrażaliśmy je inaczej, a jest zupełnie inaczej, to co możemy zrobić? Po prostu, zaakceptować. Od czasu do czasu zdarza nam się zastanawiać, jak to będzie, gdy on poprosi mnie o rękę, jak to będzie jak wyjadę na koniec świata, jak poczuje się, w momencie gdy spełnię moje najskrytsze marzenie. Co wtedy myślimy? Najczęściej to niezadowolenie, iż nie było tak jak w naszych wyobrażeniach, niektórzy zaś mają zgoła odmienne uczucia, iż było lepiej niż myślały.

Wesele
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dajmy na to taka uroczystość, jak wesele. Dla wielu par to najważniejszy dzień w ich życiu, spełnienie czegoś, o czym od dawna marzyli, niecodzienne poczucie, że oto spotkało się kogoś, z kim chce się spędzić resztę życia i tak dalej. Pewnie tak jest, właściwie tak być powinno, gdyż skoro decydujemy się na ślub kościelny i wesele, to chcemy być z sobą do końca. Duża liczba spraw rozwodowych pokazuje nam niestety coś innego. Miało być cudownie, wyszło tak jak zawsze. Realność była ziemią, w kontakcie z która się ubrudziliśmy. Dlaczego ma to miejsce?
tort urodzinowy
Autor: NatalieMaynor
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wnikając w czynniki psychologiczne , powiązania rodzinne i różnego rodzaju mechanizmy, trzeba powtórzyć, to co zostało powiedziane na samym początku. Nasza wizja w kontakcie z rzeczywistością w większości przypadków będzie marną kopią. Tort urodzinowy czy tort weselny nie będzie tak idealny, jak w naszej wyobraźni (no chyba że zamówisz za pośrednictwem tej strony – torty urodzinowe Wrocław), goście nie będą nas tak podziwiali, jak myśleliśmy, moja kreacja nie jest tak (http://www.villamare.com.pl/

Nie miejmy przesadzonych oczekiwań bardziej niż to możliwe. Wiadomo, każdy marzy. Chcemy by moment, którego oczekujemy był idealny, perfekcyjnie udany i niezapomniany. Nie ma w tym nic złego. Bądźmy jednak świadomi, iż mające nastąpić wydarzenie zależne jest nie tylko od nas samych, ale również od dużej ilości innych zewnętrznych czynników na które nie mamy już wpływu. Nie spinajmy się, zostawmy trochę miejsca dla nieoczekiwanych okoliczności. Gdy będą miłe będziemy przyjemnie zaskoczeni. Kiedy zdarzą się te niezbyt przyjemne spokojniej na nie zareagujemy.