moro

Militarystyczne spodnie czy kurtki dla każdego

Styl militarystyczny jest stylem prostym, banalnym do pokazania. Co roku powraca on do świata mody aczkolwiek w coraz to nowatorskich odsłonach. Cechuje się on ziemistymi kolorami takimi jak przykładowo zieleń w w całym wachlarzu, beże, brązy, szarość czy czerń, a również odważnymi akcesoriami z ćwiekami.

Ubrania wojskowe takie jak spódniczki czy też spodnie wojskowe charakteryzują się prostotą i surowością. Też motywy militarne pojawiają się na torebkach, kurtkach i innych dodatkach takich jak wojskowe guziki, skórzane pasy, szelki zakładane do spodni czy spódnic. Cieszą się one coraz większą sławą i są kojarzone z bojowością, indywidualnością czy też charyzmą.

Morowe Panny
Autor: Dariusz Malejonek,
Źródło: Dariusz Malejonek,

Jeżeli chodzi o polskie spodnie wojskowe to są one głównie jak nie w szczególności używane w wojsku polskim. Tworzone są one z niezmiernie grubego i odpornego na rozdarcia i przecierania materiału. z reguły zawierają one pięć kieszeni, dwie boczne, dwie na udach zapinane na guzik oraz na prawym udzie jest podłużna kieszonka na nóż. Spodnie te zazwyczaj służą wyłącznie żołnierzom, ale w Polsce jest mnóstwo rodzaju spodni typu militarnego, które zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą ubierać. Jednym z nich są spodnie cargo.

Na ogół są to tak zwane spodnie (zobacz spodnie duże rozmiary na www.2xldo8xl.pl) bojówki. W całości są wykonane z bawełny, są lekkie i luźne, w związku, z czym nie utrudniają ruchów. Mają wiele kieszeni i są stworzone na wzór spodni amerykańskich sił lądowych. Mogą je zakładać również chłopcy jak i panie. Dzięki trwałemu a zarazem miękkiemu materiałowi sprawdzają się w różnorodnych warunkach zarazem tych ciężkich jak i zwykłych.

Kolejne rozpowszechnione spodnie (szczegóły na stronie http://www.militarne.pl/pl/p/Spodnie-Ranger-Surplus/555) wojskowe to spodnie bdu. Uszyte są też w całości z bawełny i są bardzo starannie wykonane. Ich zwykły rodzaj ma sześć kieszeni, które są bardzo pojemne. Rozporek zapinany jest na guziczki, a przy pomocy taśm można je regulować w obwodzie, tak samo z resztą jak w spodniach cargo. Mają umocnienia na wysokości kolan i na pośladkach w postaci pomocniczych warstw dzianiny.