Taniec

Niebezpieczeństwa które się pojawiają przy za długim noszeniu butów z wysokimi obcasami.

Kobiety uwielbiają lubią obcasy, w niektórych modelach obuwia mogą one mieć długość nawet kilkunastu centymetrów. Większość pań ubierając buty na wysokim obcasie będzie się czuć bardziej atrakcyjnie, sylwetka się wyszczupla i przybywa nieco centymetrów. No i zapomnieć nie można o tym, że wysokie obcasy na zgrabnych nóżkach przyciągną wzrok chyba większości mężczyzn.

link
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz zakładanie szpilek oprócz tego, że jest bardzo efektowne, to niesie za sobą parę problemów. Oczywiście jeśli się je będzie zakładać rzadko, to nic poważnego się nie stanie. Jednak jeżeli szpilki staną się najczęściej używanym obuwiem, to w takich przypadkach należy trochę uważać i w razie pojawienia się jakiś kłopotów zrezygnować z ich noszenia.

Niezwykle wciągający artykuł, nieprawdaż? Jeśli także masz takie zdanie, to wejdź tu i przeczytaj w serwisie (https://www.skalnik.pl/buty/buty-meskie/buty-meskie-wysokie) pozostałe informacje.

Najbardziej nieprzyjemnym problemem związanym z ubieraniem szpilek są bóle kręgosłupa. Podczas chodzenia z wysoko podniesioną stopą kręgosłup jest nienaturalnie wygięty, to będzie prowadzić do nadmiernego przeciążenia mięśni i w ostatecznym efekcie do mocnego bólu, jaki w skrajnych przypadkach może uniemożliwić poruszanie się.

Innymi objawami związanymi z zza długim noszeniem obuwia z wysokim obcasem są halluksy i żylaki. Przez to, że noga będzie przeciążona i mocno gnieciona, to u dużej części pań coraz częściej może dochodzić do tego typu zaburzeń. Ubierając zbyt wysokie szpilki będzie się też ryzykować skręceniem kostki, gdyż niekiedy łatwo stracić w nich równowagę. Rzecz jasna wszystkie powyżej wymienione sprawy nie przekonają większości kobiet aby zrezygnowały z noszenia szpilek, ale może sprawią, że rzadziej się je będzie ubierać.

Buty, wiązanie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oprócz tego ważne jest, co się nosi po ściągnięciu szpilek, najlepiej po paru godzinach ze szpilkami na nogach ubrać buty, w których stopy będą mogły odpocząć. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzą się przykładowo mokasyny damskie. Buty te są bardzo wygodne, łatwo się zakładają, a przez to że mają płaskie obcasy, to stopy będą w nich mogły świetnie odpocząć. Mokasyny przeważnie szyje się ze skór naturalnych, numbuku lub zamszu, a dostępne są w bardzo wielu wersjach stylistycznych – zobacz stronę

.