Moro, militaria

O czym musimy wiedzieć wybierając odzież wojskową?

Odzież wojskowa ma nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim spełniać szereg niezwykle ważnych funkcji praktycznych. W głównej mierze jest stosowana do kamuflażu (ma chronić nas przed wzrokiem przeciwnika). Wybór odpowiedniej odzieży kamuflażowej jest również przedmiotem licznych dyskusji dla osób, które uwielbiają różnego typu gry militarne. Należy zatem dowiedzieć się, które kolory i wzory idealnie posłużą nam do kamuflażu i pozwolą dobrać najlepszą odzież wojskową.

buty wojskowe
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszym zadaniem w kwestii odzieży wojskowej, jest umożliwienie nam wtopienia się w tło. Najprostszą tego formą jest wykonanie ubrań z materiałów o jednolitej barwie, jaka jest adekwatna do palety barw w danej przestrzeni, w której będziemy działać. Zazwyczaj są to ubrania w barwach zielonych, jak również khaki. Używane są przez liczne armie właściwie już od I Wojny Światowej. Często także przytrafiają się komplety mundurowe o szarym odcieniu, granatowym czy nawet czarnym. Są one jednak zwykle stosowane przez policję czy jednostki specjalne, jakie nie muszą wykorzystywać kamuflażu w warunkach „przyrodniczych”.

Współcześnie znacznie częściej jednak zakłada się stroje, które nie mają jednej barwy, a raczej wykorzystują 3-4 kolory najbardziej odwzorowujące barwy otoczenia. Dlatego też są niezwykle modne spodnie moro, kurtki oraz nakrycia głowy.

odzież militarna
Źródło: http://www.sxc.hu/
Odzież wojskowa to jednak nie tylko odpowiedni dobór odcieni. Bardzo istotna w tej sytuacji bywa także jakość ubrań, która w niejednej sytuacji będzie mieć istotne znaczenie. Bardzo istotny jest dobór solidnych i niezawodnych jakościowo ubrań, które zabezpieczą nas nie tylko przed wzrokiem przeciwnika, lecz przede wszystkim przed wszelkimi niebezpiecznymi sytuacjami. Odzież tego typu powinna być więc odporna między innymi na wilgoć.

Materiały zastosowane do jej wyprodukowania muszą być niezwykle odporne na różnego rodzaju zniszczenia. Musi również perfekcyjnie chronić nas przed zimnem, jak również wysokimi temperaturami. Należy także zwracać uwagę na to, żeby w ubraniach czuć się przede wszystkim swobodnie i komfortowo. Niejednokrotnie trzeba chodzić w nich wiele godzin, z tego powodu niezwykle istotne jest, aby były one komfortowe i przyjemne dla ciała. Tak dobrana odzież wojskowa bez wątpienia będzie nam perfekcyjnie służyć.