impreza

Obsługa techniczna każdej imprezy – co musisz na ten temat wiedzieć

Idealne rozwiązanie, gdy chodzi o imprezę masową to zwrócenie na nią uwagi jak największej ilości ludzi. Osoby, które pojawiają się na takiej imprezie chciałyby doskonałej jakości, nawet, jeżeli nie musiały zapłacić za wstęp nawet grosza. A by wszystko dobrze było słychać potrzebni są ludzie. Owa obsługa techniczna imprez to bardzo istotna sprawa. Niektórzy uważają, że to łatwa sprawa, ale w rzeczywistości tak nie jest.

W sumie nigdzie się za bardzo tego człowiek wyuczyć nie może, poza samymi imprezami. Więc jeśli w przyszłości chcielibyśmy działać, jako technik na większej imprezie, to rzeczywiście warto wkręcić się na początek zupełnie wolontaryjnie w tego typu akcję. A potem, kto wie. Oczywiście często w jako obsługa techniczna pracują bardzo dobrzy muzycy, którzy dbają o nagłośnienie (obsługa techniczna imprez). Ale są też osoby, które muszą zająć się właściwym rozłożeniem kabli i odpowiednim oświetleniem. Oświetleniowcy to też inny krąg. Ogółem grup należących do ogólnie pojętej obsługi technicznej jest wiele. Należy uzyskać informacje, co i jak tam działa i posłuchać o tym gdzie pójść, na jaki kurs, czy też do jakiej szkoły się wybrać, żeby faktycznie być świetnym w takim działaniu. Czasem piosenkarze mają swych ludzi i to oni z nimi wyjeżdżają na koncerty, by wszystkim się zająć.
impreza
Autor: Bolo de Caneca Confeitaria
Źródło: http://www.flickr.com


Oświetlenie oraz nagłośnienie na imprezach

Kiedy idziemy na koncert liczymy na świetne show. A jest to realne nie tylko dzięki genialnym postaciom, dla których wyruszyliśmy na imprezie (polecamy scenografia eventowa), ale również dzięki ludziom z obsługi technicznej, bo to właśnie ludzie z obsługi dbają o to by oświetlenie sceniczne było właściwe i żeby nagłośnienie estradowe nie zaczęło szwankować (poznaj Eventroom). Dlatego Gdy chcemy dać porządny imprezy (polecamy scenografia eventowa warszawa) musimy zaufać ludziom z obsługi technicznej, że wiedzą, co robią. Wiadomo, że przed samym występem jest też próba, na której możemy wszystko sprawdzić.

Jeśli ruszamy na koncert i przykładowo muzycy są w świetnej kondycji, nagłośnienie jest odpowiednie i oświetlenie robi klimat, to faktycznie po takiej imprezie posiadamy całe mnóstwo energii (sprawdź ofertę Eventroom). A jeżeli niestety nagłośnienie szwankuje i oświetlenie jest do bani, to chociaż nie wiem jak gwiazdy będą się starać, będzie im trudno dać ludziom swoją energię.