images

Biżuteria złota i srebrna dla Ciebie

Od lat człowiek ubóstwia wszelkiego typu ozdoby. Pierwsze ślady takich przedmiotów pojawiły się aż dwadzieścia dwa tysiące lat temu. Oczywiście wówczas były to bardzo prymitywne rzeczy, które najczęściej zrobione były z materiałów takich jak drewno lub muszle. w miarę upływu wieków i rozwoju cywilizacji zaczęto stosować bardziej wyszukane surowce. Dopiero około trzy i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto do tego używać materiałów znanych nam dzisiaj jako szlachetne, czyli srebra i złota.

Poza upiększaniem ciała biżuteria służyła również innym celom – posiadała wartość magiczną. Od zawsze wiązano z nią świat magii, mitów i wierzeń. W zamierzchłych czasach podobnie jak dzisiaj przypisywano rozmaitym amuletom nadprzyrodzoną moc i wierzono, że noszenie danego ornamentu przyczyni się do sukcesu w bitwie spodniami (polecamy przeniesiony tutaj) szczęściu w miłości, uchroni przed chorobą i odegna złe duchy.

Biżuteria złota i srebrna wyrabiana w czasach starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji to w głównej mierze niezwykle szczegółowo dopracowane oraz bardzo estetyczne bransolety o kształtach jadowitych węży, wszelkiego rodzaju wisiorki na szyję i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Przedmioty te wykonywane były nie tylko ze złota i srebra ale również z brązu.

Przez wieki rozwijały się nie tylko techniki wyrabiania biżuterii, ale także rozwijały się motywy, które umieszczane były na wszelkiego typu ozdobach. Za okres największego rozwoju złotnictwa uważa się w Europie wiek szesnasty i siedemnasty. Złote i srebrne ornamenty były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.

W czasach obecnych mamy bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Nie trzeba wychodzić z domu, żeby zapoznać się z bogatą ofertą sklepów i hurtowni srebra i złota. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby obejrzeć cały niezwykle bogaty asortyment tych sklepów (Wystarczy poszukać – więcej informacji tu). Mamy możliwość przebierać w rozmaitych wzorach, które mogą być stylizowane na klasyczne lub też bardziej nowoczesne. Poza tym istnieją też specjalnego przeznaczenia kolekcje o cechach bardziej wyszukanych i ekskluzywnych. Każda hurtownia złota (hurtownie jubilerskie) lub wyrobów srebrnych troszczy się o to, żeby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.