images

Piękne zaproszenia okolicznościowe

Decyzja o wyborze zaproszeń ślubnych to coś więcej niż tylko poinformowanie gości o tym kto, kiedy, gdzie i dlaczego. Wyjątkowe zaproszenia ślubne muszą dać gościom pojęcie czego mogą się spodziewać po planowanej ceremonii ślubnej. Jeżeli zdecydowaliście się wziąć ślub i macie wyobrażenie jak ten wielki dzień powinien wyglądać, już teraz pomyślcie o zaproszeniach ślubnych dopasowując ich styl do planowanego wydarzenia.

Zanim przystąpisz do projektowania bądź wybierania swoich wymarzonych zaproszeń, zrób listę gości. Da Ci to informacje, ile faktycznie zaproszeń musisz zamówić.
Zastanów się, co chcesz aby Twoi goście wiedzieli o planowanej uroczystości. Na pewno powinny znać, lokalizację oraz datę.
Niemal 90% przygotowywanych przez nas zaproszeń zawiera prośbę o potwierdzenie przybycia z określoną datą, do której należy potwierdzić swój udział w wydarzeniu. Dobrym zwyczajem jest również dodanie do zaproszenia mapy dojazdu na miejsce planowanej uroczystości.
Wesele pod namiotem
Autor: county marquees
Źródło: http://www.flickr.com

Większość par dodaje do swoich zaproszeń wiersz.

Wejdź do naszego serwisu i kontynuuj przeglądanie interesujących artykułów. Mamy ich tam sporo i wszystkie przygotowaliśmy z myślą o czytelnikach.

Około 70% projektowanych przez nas zaproszeń zawiera także co najmniej jedną prośbę do Gości, w których Państwo Młodzi delikatnie sugerują co dałoby im większą przyjemność: prezent rzeczowy czy wręczenie koperty z gotówką.
Równie często spotykane są prośby dotyczące kwiatów, które młodzi otrzymują od swoich Gości. Zamiast kwiatów młodzi proszą o podarowanie czegoś praktyczniejszego, np. czekoladek. Wspomniane formy próśb mocno zakorzeniły się wśród młodych par i z pewnością nie są odbierane przez gości jako niegrzeczne, ważne jest aby zostały przekazane w kształcie humorystycznego wierszyka, aby goście nie poczuli się zobowiązani.

Przeanalizuj swój budżet jaki jesteś w stanie przeznaczyć na nabycie zaproszeń ślubnych. Koszt spersonalizowanych zaproszeń na ślub oscyluje w zakresie 1,5 – 5 zł i w sporej części zależy od wykorzystanych materiałów oraz technik wykonania.
Zaproszenia na ślub można nabyć w sklepach papierniczych, hurtowniach zaopatrujących kwiaciarnie, specjalistycznych sklepach ślubnych (http://www.saladlaciebie.com/sale-weselne/bialystok.html) oraz drukarniach. Z ofertą firm produkujących zaproszenia można się również zapoznać podczas targów branży ślubnej. Można je również zakupić za pośrednictwem sieci (tutaj). Znajdziesz tam największą gamę produktów w przystępnych cenach.

Gotowe zaproszenia wysyłamy bądź dostarczamy minimum na 6-8 tygodni przed uroczystością. Dobrym zwyczajem jest rozdać zaproszenia na 3 miesiące przed uroczystością, aby goście mogli się stosownie przygotować. Warto także mieć przygotowaną większą liczbę zaproszeń. na wypadek wystąpienia pomyłki przy wpisywaniu danych personalnych zaproszonych osób czy też nieplanowanego powiększenia puli osób zapraszanych.

Wybrane zaproszenia powinny wskazywać na temat imprezy. Przy decydowaniu trzeba wziąć pod uwagę kolor i gramaturę papieru, rodzaj czcionki, rozmiary zaproszenia oraz ogólną jego formę. Pamiętaj, że zaproszenia ślubne ręcznie robione powinny dać gościom pierwsze wyobrażenie o planowanej uroczystości.