Pierwsza komunia święta

Pierwsza komunia święta tak kluczowa dla młodego chrześcijanina

Ubiory komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Polska to kraj z bardzo silnie zakorzenioną tradycją chrześcijańską. W szczególności ludzie starsi w dużym stopniu układają rytm swojego dnia lub miesiąca pod święta religijne. Niegdyś cotygodniowe wyjście do kaplicy na mszę było sporym wydarzeniem, okolicznością do założenia odświętnego ubrania i pokazania się od jak najlepszej strony. Współcześnie niektóre z tych zachowań ciągle w nas istnieje, mimo że nie przywiązujemy już tyle uwagi w naszym życiu do kultywowania religii oraz zwykle nie wystarcza nam czasu lub ochoty na kultywowanie rytuałów naszych rodziców. Jednakże zdarzają się chwile które próbujemy jednakowo mocno przeżywać. Pierwsza komunia święta jest pewnym z tego typu uroczystości. To tak w rzeczywistości pierwsza możliwość dla młodego człowieka na wzięcie udziału w tak uroczystym dla niego dniu. Po pierwsze jest to niesamowicie ważne przeżycie wewnętrzne i religijne. Mały chrześcijanin staje się zupełnym wiernym wspólnoty i uczestnikiem nabożeństwa. W trakcie tej uroczystości ma miejsce pierwsza komunia. Często jednak duża praktyczna otoczka tego wydarzenia tłumi jego religijne wydźwięki.

Jeśli nie wiesz, gdzie odnaleźć niezbędne Ci materiały, to kliknij ten odnośnik. Uczciwie zalecamy ten portal każdemu, kto chciałby mieć nietuzinkowe źródło informacji.

Jednak pierwsza możliwość do kupna pięknych strojów i dodatków a często nasze mamy napędzają całą tą maszynerię.

Autor: Superfoto.pl

Kiedyś stroje do komunii dawały zdecydowanie większe możliwości. Zdobione sukienki z mnóstwem falban oraz ozdób były niemalże mniejszą odmianą sukien ślubnych. Dzisiaj większość parafii ograniczyło odrobinę ten proceder wprowadzając odgórnie konieczność zakładania prostych alb. Dzięki temu zrównały się różnice pomiędzy dziećmi z bogatszych oraz biedniejszych rodzin. Jeszcze jedną rzeczą, którą dziewczynki kochają są wianuszki komunijne. W tej kwestii ciągle mamy szerokie pole do działania a producenci proponują nam całe mnóstwo przeróżnych modeli od tradycyjnych wianków albo opasek z subtelnymi ozdobami aż po bogate różnokolorowe nakrycia głowy.  Dla samych uczestników Komunii Świętej ważny jest też zwyczaj wręczania prezentów z okazji pierwszej komunii świętej. W przeszłości zwykle był to złoty łańcuszek lub kolczyki dla dziewczynek. Współczesne rosnące oczekiwania młodzieży i trendy konsumenckie obligują do kupowania coraz droższych podarunków i niegdyś upragniony rower wygląda bardzo blado. łańcuszek (www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Lancuszki-srebrne-549.html)