Planowanie ślubu i wesela – Na co zwrócić uwagę?

Dzień ślubu to jeden z najbardziej istotnych dni w naszym życiu. To właśnie wtedy, człowiek, wraz z ukochaną osobą, formalnie zakłada rodzinę, co jest, dla niego, początkiem nowego życia. Zanim jednak to nastąpi, trzeba zaplanować przebieg ślubu i wesela.
O ile przygotowanie samego ślubu wymaga stosunkowo prostych przygotowań, o tyle zaplanowanie wesela wymaga znacznie więcej czasu.

Pierwszym etapem przygotowań jest rezerwacja terminu w Urzędzie Stanu Cywilnego, kościele oraz restauracji, do której zamierzamy zaprosić gości po ceremonii. Jako, że renomowane lokale cieszą się dużym „wzięciem”, rezerwacji terminu trzeba dokonać z dużym wyprzedzeniem, czasami 1-2 lata przed ceremonią.

Gdy termin zostanie ustalony, koniecznie trzeba wybrać zaproszenia ślubne, za które pomogą nam poinformować gości o terminie i miejscu ślubu i wesela. Na rynku działa bardzo dużo podmiotów oferujących druk – (oferta Tritex na druk cyfrowy na tkaninach) zaproszeń ślubnych, więc wybór jest duży.

Twoja Galeria - fototapety

Źródło: Twoja Galeria

Bardzo istotną sprawą jest wybór i zakup obrączek. Jako, że obrączki, najczęściej wykonywane są na zlecenie, o ich kupnie trzeba pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Tak samo jak w przypadku zaproszeń, również w przypadku obrączek mamy bardzo szeroki wachlarz ofert do wyboru. To, na który model się zdecydujemy zależy tylko od naszego gustu oraz ilości gotówki jaką zamierzamy przeznaczyć na ten cel (Źródło: LINK).

Aby olśnić wszystkich gości należy pomyśleć o wyborze odpowiedniej sukni dla panny młodej. Aktualnie jeśli chodzi o suknie ślubne, można doznać szoku, ponieważ w większości sklepów wybór jest bardzo szeroki. Najpopularniejsze salony są w stanie dostarczyć nawet kroje z innych państw, dzięki czemu panna młoda będzie prezentowała się naprawdę wyjątkowo.

Ważną sprawą jest oprawa dźwiękowa ślubu. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt i zadecydować się na najbardziej odpowiadającą nam usługę. By goście dobrze bawili się w trakcie imprezy warto zatrudnić doświadczonego DJ lub zespół muzyczny.