muzyka

Porządek powinien być podstawą życia wszystkich ludzi

Nasz żywot jest zbyt skomplikowany, więc układamy wiele spraw, jak nam wygodniej, jak łatwiej. Można nazwać to generalizacją, kiedy za wszelką cenę chcemy coś ułożyć, można określić to też mianem zapanowania nad uporządkowaniem rzeczy. Z jednego, jak i drugiego rozwiązania wyjawia się pewna oczywistość, która mówi nam, że nieważne, jak i co, lecz zawsze będzie wszystko segregować i nazywać. Taką już mamy bowiem naturę. Trudno wyobrazić sobie pracę całych ludzkich cywilizacji: państwa, miasta, organizacji bez pewnych opanowanych schematów. Gdyby nie nazewnictwo nie byłoby nazw ulic, nie byłoby rejestracji, przez co odróżnialibyśmy samochody po kolorach i znakach szczególnych (zarysowania, uszkodzenia).

koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/

Od uporządkowania nie jest wolna przyroda, przecież wśród zwierząt każdego gatunku istnieje uporządkowanie, której żaden członek stada nie zaburzy. Zwierzęta są z natury mniej skomplikowane od ludzi, więc nawet nie pomyślą, że coś można zrobić inaczej. Spójrzmy na domowego kota: on żyje, żeby polować, myć się i spać. Nie zdarza mu się myśleć, że mogłoby być inaczej (choć tak naprawdę nie wiemy, co ma w głowie).

Pokazujemy sobie świat produkując mapy, segregujemy książki na półce, a pracujący w urzędach zarządzają na co dzień wielką ilością dokumentów, z których każdy dokument musi znaleźć się w ogólnym ładzie. Harmonia istnieje w muzyce, jest rock, metal, rap, w portfelu (portfele rock) – są przecież przedziałki na dokumenty, pieniądze i inne przydatne rzeczy. Nawet to czy nosimy przypinkę rockową, metalową czy rapową (przypinki muzyczne) określa pewien porządek, to czego słuchamy, to, co ma określać naszą spójną osobowość. Kiedy słuchamy rocka, metalu czy rapu na smyczy posiadamy psa, który ma nas słuchać, jesteśmy jego panami, dajemy mu do zrozumienia, co może, a czego nie.

Interesujący tekst, nie uważasz? Jeżeli zatem chcesz poznać podobny serwis, sprawdź (https://e-militaria.pl/polary-infantry-80) co dla Ciebie przygotowaliśmy, to także będzie w Twoim.

Porządek dla niego, jak i dla nas jest bezpieczny – on potrzebuje pana, my możemy mu zapewnić opiekę i bezpieczeństwo. To wzajemne przestrzeganie porządku przynosi same korzyści.