Promocja

Powraca zainteresowanie tematami wojskowymi czyli przykładowy ekwipunek amatora militariów

Już od jakiegoś czasu jesteśmy w stanie zaobserwować wzrost zainteresowania zagadnieniem jakim są ogólno pojęte militaria. Zaczynając od ubrań stylizowanych na te, które spotykamy w armii przez konkretny sprzęt, taki jak atrapy broni aż po czołgi opancerzone, motocykle etc.
Rosnącą popularności tego tematu widać choćby po ilości sklepów Internetowych, które oferują naprawdę szeroki asortyment jeżeli chodzi o militaria.

Promocja
Autor: Moritz Barcelona
Źródło: http://www.flickr.com
W tych sklepach możemy nabyć niemal wszystko, od podstawowych gadżetów jak noże, aż po specjalistyczne spodnie taktyczne, jakie cieszą się popularnością wśród ludzi biorących udział w zabawach typu Air Soft Gun (sprawdź tutaj). Jeszcze kilka lat temu taki sprzęt można było nabyć jedynie w demobilach bądź też w nielicznych sklepach w kilku miejscowościach w Polsce. Obecnie bez kłopotu możemy nabyć nawet najbardziej wymyślne ciuchy wojskowe czy też atrapę danej broni, jakiej używają żołnierze w wielu jednostkach na świecie.
Jeżeli chodzi o podstawowy sprzęt amatora sprzętu wojskowego, to powinniśmy rozpocząć wyliczanie od solidnych, wojskowych butów. Powinny być wysoko sznurowane, z grubą podeszwą. Kolejną kwestią są, wspomniane wcześniej spodnie, jakie muszą obowiązkowo zawierać specjalne kieszenie na dodatkowy sprzęt (spodnie taktyczne). Nie obejdzie się również bez wojskowej kurtki z naszywkami, jakie odnoszą się do przeróżnego rodzaju wojskowych symboli.

Jednym z najważniejszych elementów jest również plecak wz 93 – pojemny, solidnie wykonany, który sprawdzi się w każdych warunkach. Całość powinien posiadać rzecz jasna konkretne barwy lub też specjalistyczne elementy maskujące, które zapewnią nam właściwy kamuflaż podczas rozgrywki w paintball.