Puch jako jeden z najdoskonalszych tworów natury stosowany w tworzeniu kurtek puchowych.

Zimą najwięcej akceptujemy te trendy, jakie nie przymuszają do wyboru: być trendy i zmarzniętym czy nie zerkając na projektantów, poddać się dyktatowi pogody? Puchowa kurtka to rozstrzygnięcie owego impasu. Stylów, wzorów i kolorów puchówek jest taka ilość, iż odnajdzie się coś na każdy gust. W naszym mroźnym klimacie posiadanie chociaż jedynej kurtki puchowej to wymóg.
kurtki puchowe
Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszyscy lubią jednak wyglądać jak kosmonauta, temu sieciówki prześcigają się w dobieraniu fasonów „puchówek” do panujących dzisiaj wymogów. W ofercie wielu sprzedawców znaleźć możemy wzory wzorowane militariami, śnieżnymi wzorami a przede wszystkim futuryzmem.

Wciąż można rzec, iż przyroda jest najznakomitszym motorem i projektantem. Jednym z najznakomitszych jej wytworów jest zapewne ptasie pióra, i też puch. Puch to zdecydowanie najskuteczniejszy twór ochraniający przed zimnem, jaki istnieje na naszej planecie. Ma doskonałe cechy termoizolacyjne, jest niebywale lekki i ogromnie pakowny. Ubranie wymoszczone puchem z prostotą można złożyć, aby zajmowały niezmiernie mało miejsca w bagażu. Nim zdecydujemy się na kupno kurtki puchowej musimy przemyśleć kilka spraw. Decydujące jest to, aby kurtka była wypełniona jak największą masą puchu, ale nie piórek, które nie mają cech grzewczych, a do tego ważą więcej niż puch. Puch przeważnie wykorzystywany w ubraniach i śpiworach bywa mieszanką puchu gęsiego i z kaczek z drobnymi piórkami. Odwiedź witrynę i znajdź więcej informacji – nasze produkty

Największe cechy grzewcze ma puch gęsi, niewiele mniejsze puch kaczy, dlatego musimy zwrócić uwagę na pochodzenie puchu, który jest w artykule przez nas oglądanym. Puch nawet kiedy bywa mokry, nie gubi swoich właściwości cieplnych, lecz może wydzielać nieprzyjemny zapach. Twórcy odzieży turystycznej wykorzystują różnego rodzaju wypełnienia sztuczne, które imitują cechy puchu. Materiały te mają więcej cech grzewczych aniżeli powszechnie poliester, który odnajdziemy w większej ilości tańszych wyrobów.