images

Rarytas dla wielu fanów rapu – plakaty i obrazy swoich idoli

Dla wielu niepojęte, dla innych zupełnie naturalne. Czym jest uwielbienie dla ulubionej gwiazdy: aktora czy muzyka, dokąd sięga granica tego uczucia, i czy można to traktować normalnie? Naturalnie, ale w pewnym wieku może to przybrać niebotyczne rozmiary, wręcz histerii, bezgranicznego, bezkrytycznego uwielbienia. Do takiej osoby nie docierają sygnały racjonalne, uda się za swoją gwiazdą wszędzie, będzie go zawsze bronić, tak jakby ta osoba była bez wad.

płyty jako prezenty
Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com

Dla ludzi, którzy nie odczuwają i nigdy nie czuli takiego stanu, uwielbienie na przykład takich osób jak Elvis Presley jest, co najmniej niezrozumiałe. Ludzie wtedy traktują twórcę jak herosa, który stoi wyżej od wszystkich, co może jej na więcej pozwolić, bo więcej wie, widzi, czuje, więcej ma przymiotów niż inni. Gdy dochodzi do wylewania emocji tak naprawdę nie ma granic, można – jak w tym wypadku – kochać bezgranicznie lub bezgranicznie nienawidzić.

Takie zakochanie jest mocno widoczne wśród nastoletnich fanów. Czy to rock, metal lub rap plakaty i obrazy (poduszki rapera) zdobią ich ściany, nieważne – czy to rock, metal, rap opaski noszą na głowie , w zeszytach widnieją teksty i zdjęcia ulubionego artysty. W tematach między nimi pojawia się ciągle ukochana gwiazda. Trzeba przyznać, że najbardziej uczuciowo do tego podchodzą młode dziewczyny.
Współczesna gwiazda – Justin Bieber, to obiekt ich fascynacji, wręcz bożek, do którego gdyby mogły, to by się modliły. To nie rock, metal czy rap, ale pasy (opaska dla fana rocka) z jego twarzą noszą. To lekki pop, lecz młoda gwiazdka zachowuje się jak rozwydrzony dzieciak, któremu potrzebne są lekcje dobrego wychowania. To zresztą marketing, biznes, sprzedają się, podobnie jak w rocku, metalu czy rapie, poduszki, pościele, ubrania i gadżety z jego podobizną.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość informacji na ten temat, to sprawdź ten link – jest tutaj bardzo świeża treść (http://www.sklep.sport-max.pl/product-pol-8735-REAL-PHARM-Real-Isolate-700-g.html) w kontekście opisywanej problematyki.

Można powiedzieć, młody wiek, z tego się wyrasta, ale czy na pewno? Czy przypadku Michaela Jacksona czy omawianego wcześniej Elvisa Presleya nie pokazały nam, że ukochanie tłumów dla jakiegoś artysty nie wie co to wiek? Podobnie mogą go kochać zamożni i biedni, czarni i biali, kobiety i mężczyźni. Wychodzi na to, że mamy wrodzoną potrzebę wyrażania swojego uwielbienia dlainnego człowieka, który jest niedostępny, a w jakiś sposób wyraża to, co czujemy.