ślub

Wspaniały ślub w dalekich krajach

Ślub za granicą jest wspaniałym wyborem. Nie ma chyba bardziej stworzonego dla zakochanych miejsca niż stolica Francji. O ile dysponujesz pieniędzmi i czasem do załatwienia formalności, zastanów się nad ceremonią w innych kraju. Przedstawiamy przydatny przewodnik, w którym prezentujemy co należy przedsięwziąć, by wziąć ślub za granicą.
Wesele w namiocie

Sala weselna powinna pomieścić odpowiednią ilość osób

Zazwyczaj jeżeli ktoś decyduje się na branie ślubu, to rozmyśla też o zorganizowaniu wesela, tak aby goście mieli szansę się pobawić oraz aby mogli później to wszystko sympatycznie wspomnieć. Przez to spogląda na przeróżne restauracje, które zajmują się przygotowywaniem wesel i posiadają już w tym dobre doświadczenie, dzięki czemu wszystko idzie sprawnie.
zespół weselny

Dwa wesela, dwa klimaty

Choć na niejednym weselu szalałam, przede wszystkim dwa z nich utkwiły mi w pamięci. Pierwsze to wesele mojego kuzyna Mirka, które miało miejsce w pięknym mieście Wrocław, to drugie zaś, to wesele w swojskich klimatach wiejskich w schronisku w górach. To było wesele mej najbliższej przyjaciółki Krysi.
Prezent

Niby co dać na ślub jako prezent?

Najczęściej na ślubie zwykliśmy dawać gotówkę i pachnące kwiaty, chociaż w ostatnich miesiącach rozpowszechnione jest to by miast kwiatów przywozić ze sobą książki, smakołyki albo wino. Warto zapamiętać, że bardzo często bądź co bądź chcemy zakupić coś jeszcze. Niektórzy młodzi zwykli wychodzić z założenia, iż jakby nie patrzeć prezenty są bez sensu, bardziej wskazana jest kasa, lecz naprawdę nie jest powiedziane, że to powinien być w każdym przypadku obowiązujący standard. W takim razie: jakie prezenty są wymarzone jeśli wchodzi w rachubę ślub takich osób, które nie są tylko dalekimi krewnymi?

tort

Tort na ślub – czym powinno kierować się w toku jego wybierania?

Tort ślubny to niesłychanie istotny fragment całego wesela. W trakcie jego wyboru naturalnie trzeba zwrócić uwagę na dwie najważniejsze rzeczy – jego smak i wygląd. Porządnym pomysłem jest umówienie się na degustację kilku rozmaitych tortów, dzięki czemu łatwiej wybierzemy ten, który będzie nam odpowiadać. Wybranie smaku tortu bez degustacji zdoła okazać się błędem, bowiem nawet jeśli zdecydujemy się na tort czekoladowy czy waniliowy może się okazać, iż będzie on mdły, zbyt słodki czy zbyt gorzki. Właśnie z tej przyczyny degustacja tortu ślubnego jest tak ważna. Dzięki temu odnajdziemy smak, jaki najbardziej będzie nam podobać się.
imprezka urodzinowa

Marzenia a rzeczywistość. Co zrobić, by nie zwariować?

Najpiękniejsze momenty w życiu kierują się własnymi prawami. Nie można mieć o to pretensji, iż takie są i w ten sposób wyglądają. A jeśli sobie wyobrażaliśmy je inaczej, a jest jak jest, to co możemy zrobić? Najzwyczajniej w świecie, pogodzić się z tym. Często zdarza nam się zastanawiać, jak to będzie, kiedy on mi się oświadczy, jak to będzie jak wyjadę na koniec świata, jak poczuje się, w momencie gdy zrealizuje moje najskrytsze marzenie. Co wtedy myślimy? Większość przypadków to niezadowolenie, że nie było tak jak w naszych wyobrażeniach, niektórzy zaś chwalą, że było lepiej niż przewidywały.
images

Piękne zaproszenia okolicznościowe

Decyzja o wyborze zaproszeń ślubnych to coś więcej niż tylko zawiadomienie gości o tym kto, kiedy, gdzie i dlaczego. Unikalne zaproszenia ślubne muszą dać osobom zaproszonym wyobrażenie czego mogą się spodziewać po planowanej ceremonii ślubnej. Jeśli zdecydowaliście się wziąć ślub i posiadacie wyobrażenie jak ten wymarzony dzień musi wyglądać, już dziś pomyślcie o zaproszeniach ślubnych dostosowując ich styl do planowanej uroczystości.
images

Planowanie ślubu i wesela – Na co zwrócić uwagę?

Ślub jest jednym z najważniejszych dni w naszym życiu. To właśnie wtedy, człowiek, wraz z ukochaną osobą, oficjalnie zakłada rodzinę, rozpoczynając tym samym nowe życie. Zanim jednak będzie to miało miejsce, trzeba zaplanować przebieg ślubu i wesela.
O ile zorganizowanie samego ślubu wymaga stosunkowo prostych przygotowań, o tyle przygotowanie wesela wymaga znacznie więcej zachodu.
wesele

Wyprawiamy ślub oraz wesele: o czym trzeba wiedzieć?

Co roku wielu młodych ludzi podejmuje decyzję o wstąpieniu w związek małżeński. Niewielu z nich stawia na niewielką uroczystość w gronie najbliższej rodziny. Zdecydowana większość decyduje się wyprawić wielkie wesele, na którym bawić będzie się nie tylko bliska rodzina, ale także dalecy krewni i szerokie grono znajomych. Zorganizowanie takiej uroczystości nie jest łatwe. Pamiętać trzeba bowiem o szeregu elementów. Tylko bowiem wówczas wesele ma szansę okazać się naprawdę udane.
zaproszenie

Kilka ciekawych porad o tym, w jakiej postaci i kiedy należy wręczać zaproszenia ślubne.

Przygotowując się do wesela trzeba pamiętać o wielu sprawach, no i rzecz jasna o tym, żeby zająć się nimi w odpowiednim czasie. Niektóre z takich spraw wręcz się powinno załatwić nieco wcześniej, a można do nich na przykład zaliczyć wręczenie zaproszeń na uroczystość. Weselne tradycje nakazują, aby zaproszenia wręczać co najmniej miesiąc przed datą ślubu, lecz wielu ludzi twierdzi, że zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli to będą dwa lub nawet trzy miesiące. A to wszystko dlatego, żeby osoby, które się zaprasza mogły się do tego przygotować, zarówno od strony organizacyjnej jak i finansowej.
images

Ślub w egzotycznym kraju

Na ten jedyny dzień czekamy całe nasze życie. Głównie kobiety organizują go już w dzieciństwie. Śnią o cudownej balowej sukience, złotej karocy i ukochanym na białym koniu. Wiadomo, że z upływem czasu, nasze wizje ewoluują. Ale nieustannie mamy w myślach gotowy scenariusz, który pragniemy kiedyś wykonać.
Wesele w namiocie

Jak zorganizować wesele marzeń?

Ślub i wesele to niezwykle istotne momenty. Połączonych jest z tym bardzo dużo różnych tradycji i obrzędów. Wesele może mieć rozmaity charakter. Niektóre osoby preferują małe przyjęcia organizowane tylko dla najbliższych, inni urządzają uroczystość weselną na kilkaset osób w wynajętym wnętrzu. Uzależnione to jest od liczebności rodzin państwa młodych, od tego, ile osób chce się zaprosić, a co najważniejsze od możliwości finansowych.
Suknia ślubna z sieciówki: sukienka

Jak pięknie wyglądać na własnym ślubie?

Nawet kilka lat przed ślubem zakreśla się już wstępne plany, ale ale realne przygotowania najlepiej zacząć rok przed. Jeżeli chodzi o suknie ślubne Wrocław jest miastem, gdzie jest z czego wybierać. Prawie na każdej ulicy w centrum znajdziemy salon sukien. Nie trzeba zwracać szczególnej uwali na fakt, że jest to najważniejszy i najtrudniejszy wybór dla przyszłej panny młodej. Gdy w przygotowaniach nie starczy czasu warto skorzystać z wyszukiwarki WWW i z hasła: suknie ślubne Wrocław.
ślub w plenerze

O czym należy wiedzieć przygotowując się do wesela i ślubu? Jakie działania trzeba podjąć?

Ślub i wesele to wydarzenia bardzo ważne dla wielu z nas, dla niektórych urasta to do rangi czegoś najbardziej niezwykłego. Każda z takich osób marzy, ażeby móc wspominać te magiczne chwile, jako niezwykłe, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Im bardziej blisko terminu ślubu, napięcie rośnie, emocje udzielają się każdemu z nas, ale przecież powinniśmy powstrzymać nerwy oraz zapanować nad wszystkim.
images

Unikatowość w świecie tandety

Wielu znawców wskazuje, że świat jest zdominowany przez tworzoną taśmowo tandetę. Niełatwo właściwie pokazać winnych takiego stanu rzeczy – wydaje się, że dużą rolę odgrywają tu: rozwój techniki, rozwój gospodarczy oraz wielki odsetek społeczeństwa, który nie ma przyzwoitego gustu.
drukarnia

Rzeczy, jakie można osobiście wykonać na nasze wesele? Dlaczego warto czasem samemu zadbać o wyjątkowe dodatki czy zaproszenia?

Przygotowywanie swojego ślubu oraz wesela to długi proces, jednak dający sporo satysfakcji z otrzymanego efektu. Na pewno najłatwiej byłoby zlecić jakiejś firmie wykonanie całości, natomiast częścią wspomnień wiążących się z tak wyjątkowym dniem, są także poprzedzające je przygotowania. Z tego powodu nie można pozwolić, żeby stres wziął nad tym wszystkim górę. Musimy podejść do tego tematu spokojnie oraz sprawić, że na długo zapamiętamy niesamowicie miłe i sam tak ważny dzień ślubu i przygotowania. Warto też osobiście zająć się zrobieniem niektórych rzeczy, zamiast zlecać je komuś innemu albo też kupować gotowe w sklepach. Takie wykonane przez nas akcenty będą wyjątkowe oraz pozostaną w pamięci. Jakie rzeczy zatem możemy zrobić sami?
Dekoracje ślubne

Czy znajdziemy ciekawe dekoracje ślubne śląskie?

Na ślubie wszystko musi okazać się właściwie przyszykowane
Ślub to istotne wydarzenie dla większości młodych par, dlatego pragną one, by wszystko wypadło jak najwspanialej i żeby calutka otoczka tego wielkiego dnia przedstawiała się jak najcudowniej. Dlatego tak dużo czasu zastanawiają się nad wybraniem właściwych strojów, nad obrączkami, albo zaproszeniami.
srebrna obrączka

Srebrne obrączki, jubiler w sieci – na jakich stronach kupować

Kiedy już się zaręczyliśmy i kiedy posiadamy już pewną datę ślubu to trzeba wybrać oczywiście obrączki. Oczywiście wszyscy mają inny gust i każdemu zależy na czymś innym. Dla niektórych idealne okażą się srebrne obrączki. Będą one pasowały niemal do wszystkiego, więc warto wziąć je pod uwagę, kiedy postanawiamy kupić obrączki. Możemy na nich zrobić grawer, który przypomni nam o rocznicy ślubu lub znajdzie się na obrączce imię drugiej połówki.
Krótka suknia ślubna

Idź Do ślubu w prywatnym stylu i zrób świetne wrażenie.

Panny, które biorą ślub a nie przepadają za schematami powinny aktualnie czuć się jak w swoim żywiole. Moda ślubna staje z roku na rok mniej konserwatywna. Tak na dobrą sprawę na ślub możesz dziś założyć niemal cokolwiek, rzecz jasna w granicach rozsądku. Panny młode jednakże nie są skazane na wkładanie grubych sukienek czy długich welonów. Dawniej welon był symbolem czystości.
Tradycje weselne

Organizacja ślubu i wesela na przykładzie nowożeńców z Krakowa.

Uroczystość zaślubin a także wesele to jedna z najważniejszych chwil z życiu każdego człowieka. Nie dziwi, więc fakt, że tego typu uroczystości zwykle są dopięte na ostatni guzik. W teraźniejszych czasach młode pary konkurują wręcz w organizacji tych imprez. Oprawa ślubu kościelnego lub cywilnego, ale również zabawa podczas wesela już nie starczają. Coraz częściej goście zadziwiani są różnego typu niespodziankami. Nie nie zawsze do nich jest łatwy dostęp, na skutek tego nowożeńcy często czerpią z pomocy profesjonalistów.
auto z dekoracjami ślubnymi

Wymarzonym autem do ślubu czyli które auto będzie odpowiednie w tym dniu?

Przygotowania do ślubu zazwyczaj trwają dosyć długo, przynajmniej tak dzieje się wówczas, gdy chcemy, żeby wszystko poszło jak należy i byśmy nie musieli wszystkiego robić na ostatnią chwilę. Spośród wielu kwestii, którymi musimy się zająć, ważne są także tego rodzaju kwestie, jak to, jakim środkiem transportu udamy się na ślub i na wesele.
wesele

W jaki sposób zaplanować swoją uroczystość weselną?

W życiu większości z nas nadciąga pewnego razu moment, gdy chcemy założyć własną rodzinę. Jest to niejako nasza naturalna kolej rzeczy, która wynika z głęboko utrwalonych pragnień w naszym sercu. Rzecz jasna zadanie to nie jest bezproblemowe, wymaga ono plus wielu nakładów czasowych na poznawanie drugiej osoby, zbudowanie relacji oraz polepszanie zaufania przez lata. Niemniej jednak w szeregu przypadków dzięki naszej ciężkiej pracy udaje się nam zbudować trwałą relację, jaka pozwala nam na pełnię szczęścia w czasie naszego życia.
sala

W jaki sposób wybrać idealną salę na wesele

Przyjęcie weselne dla zdecydowanej większości młodych par jest integralnym elementem wiążącym się ze ślubem. W zależności od chęci i możliwości urządza się niewielkie lub większe wesela, dla różnej liczby zaproszonych. Przygotowywać należy się na długo przed samym ślubem, ponieważ kwestii do załatwienia jest niezwykle dużo. Jedną z najważniejszych spraw, które trzeba ustalić, jest wybór sali weselnej.
obuwie ślubne

Czym się kierować, wybierając obuwie do ślubu?

Ślub to niewątpliwie jeden z najbardziej wyjątkowych dni w życiu każdego człowieka. Przygotowania do tego szczególnego wydarzenia trwają wiele miesięcy, a przyszła panna młoda bardzo dba o to, żeby prezentować się zniewalająco pięknie. Odpowiednia suknia ślubna, biżuteria i pozostałe dodatki są bardzo ważne, lecz jednym z najważniejszych elementów stroju są buty ślubne.
Przyjęcie weselne

Przetańczyć z Tobą chcę… czyli o zespołach na wesele

Ślub to uroczystość wspaniała, ale i wymagająca. Wiąże się z długimi godzinami przygotowań, godzinami rozmów i najważniejsze wiarą, że nasze wesele będzie długo wspominane przez gości. Wiedzmy, że pośpiech w tej kwestii nie jest wskazany, w związku z tym przygotowania powinniśmy zacząć z wyprzedzeniem. Najważniejsza jest data, to od niej zaczynamy całe przedsięwzięcie.
images

Zaproszenia ślubne – parę reguł

Rozsyłanie zaproszeń ślubnych posiada długą historię, którą należy liczyć aż od Wieków Średnich. Oczywisty jest fakt, że większa część naszych przodków nie umiała pisać, stąd też pisane zaproszenia ślubne były domeną szlachty.
Pozostałych ludzi często powiadamiano ustnie przez gońców i heroldów. W kulturze wiejskiej panna młoda zapraszała na zaślubiny i wesele osobiście. Wieloletni monopol arystokracji w spisywaniu zaproszeń na ślub sprawił, że do dziś dnia istnieją pewne rygorystyczne zasady ich spisywania.

Kobiety kochają diamenty – biżuteria ślubna

Nikt nie wątpi w to, że płeć piękna przywiązuje ogromną wagę do ubioru i dodatków. Szczególnie markowa biżuteria ślubna należy do starannie wybieranych ozdób, z którymi najistotniejsze uroczystości jak ślub kojarzyć się będą zawsze. Ogromne znaczenie ma jakość materiałów i najczęściej drogocennych elementów, z których wykonane są kolejne części biżuterii. Dlaczego warto zaufać krajowym producentom? Niezmiennie doskonała jakość oraz szeroka baza propozycji to ważne czynniki, przy których nawet atrakcyjne cenowo oferty nie są najbardziej pożądane.