płótno - ślub

Ślub na półwyspie Apenijskim – recepta na wyjątkowy ślub

Kiedy śni się nam pamiętny ślub, może warto zaaranżować go w wyjątkowej scenerii jak też aurze – przykładowo we Włoszech? Uroczystość ślubna w zabytkowym Rzymie, malowniczej Wenecji bądź słonecznej Toskanii to wspaniały start nowej drogi życia.

Celem zorganizowania weselnych formalności najlepiej zgłosić się do firmy jakiej specjalizacją jest organizacja ślubów za granicą z venice special . Bowiem formalności powiązane ze zorganizowaniem ślubu we Włoszech byłyby dla Młodych kłopotliwe, warto skorzystać z usług fachowej firmy aranżującej śluby za granicą (ciekawy artykuł). Firma ta zajmie się wszelkimi rzeczami urzędowymi. Każde z narzeczonych musi zgromadzić dokumenty potrzebne do zawarcia małżeństwa: kopia aktu urodzenia, zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (przełożone na język włoski przez tłumacza przysięgłego), w przypadku osób biorących ślub po raz kolejny – akt zgonu poprzedniego małżonka bądź akt małżeństwa z dopiskiem o rozwodzie (także przetłumaczone). Okres ważności takich zaświadczeń wynosi 3 miesiące. Po ślubie trzeba zarejestrować związek w naszym kraju. Możemy to zrobić za pośrednictwem Wydziału Konsularnego czy też osobiście, w urzędzie stanu cywilnego w naszej ojczyźnie. Najpoprawniej będzie uzyskać odpis aktu małżeństwa na blankiecie wielojęzycznym.

płótno - ślub
Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Co ciekawe, ślub (czytaj w serwisie) we Włoszech bardzo pomocna strona, warto zajrzeć może być tańszy aniżeli organizacja wesela w naszej ojczyźnie. Na uroczystość zagraniczną przybywa bowiem w większości wypadków niewielka liczba osób, a niekiedy wyłącznie para jak też świadkowie. Pakiety ślubne oferują zwykle przyjęcia ślubne dla grupy od dwóch do parunastu osób. Przedstawiciele firmy zajmują się na miejscu Młodymi, proponując wiele opcji spędzenia wolnego czasu, a także troszcząc się o tak ważne kwestie, jak uroda Panny Młodej w dniu ślubu bądź fotografie weselne. Wenecja nie bez przyczyny zwana jest miastem zakochanych. Wspaniała architektura, malownicza sceneria z licznymi mostkami, kładkami oraz gondolami, dla wielu par będzie to wyśnione miejsce na złożenie przysięgi małżeńskiej.

Podobnie jak w Rzymie, w Wenecji para może wziąć tak ślub cywilny, jak również kościelny. Po wyjściu z kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego młoda para może udać się na przejażdżkę gondolą lub przechadzkę po weneckich parkach.