sukienka

Sukienki bawełniane na jesień, czyli niezastąpione lekarstwo na chandrę

Udowodniono naukowo, że brak blasku słonecznego niekorzystnie wpływa na samopoczucie istoty ludzkiej. Brak ciepłych promyków dokucza zwłaszcza zimową porą, ale jesienne dni również są pochmurne. Nic dziwnego, że ciemne chmury za oknem bywają przyczyną rozbicia, senności, migreny, czyli jednym wyrazem: przygnębienia. Panie dysponują całym arsenałem instrumentów przeciwdepresyjnych i wytaczają przeciw jesiennej aurze najcięższe działa.

sukienka
Autor: Bess Georgette
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów walki staje się udanie się do butiku. A nic tak nie poprawia samopoczucia jak nietuzinkowe sukienki bawełniane na jesień (wybierz sukienki na jesień). Wbrew pozorom posiadanie takich ubiorów w szafie staje się powodem do uśmieszku na obliczu i to nawet z kilku przyczyn. Po pierwsze, zanim je jeszcze zakupimy, oddamy się niezwykle wesołej czynności poszukiwania właściwych wzorów w centrach handlowych i tak samo przyjemnemu mierzeniu.

Po drugie, sukienki bawełniane na jesień swoim fasonem i kolorystyką umilą nie zawsze pogodne dni. Te dopasowane, z półdługimi rękawami, długości midi, z niewielkim dekoltem, uwydatnią szczupłe sylwetki ich właścicielek. Te bardziej luźne sukienki, z dołem lekko rozkloszowanym lub skrojonym w tak zwaną bombkę, całkowicie osłaniające dekolt, wybiorą otyłe panie. Jeśli będą wykonane w stylu retro, zawsze będą trendy i posłużą bardzo długo.

sukienki
Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature

Odcień i nietuzinkowy motyw są jednak najistotniejsze. Tkaniny w niemałe, barwne kwiaty albo w nieduże, ale gęsto rozrzucone astry, sprawiają, że wykonane z nich sukienki bawełniane na jesień przyciągają uwagę każdego przechodnia na trotuarze.

Interesujących informacji dowiesz się po przejściu na witrynę (http://www.lamalama.pl/wlokniny.html), która ma fascynujące dane na omawiany temat – będą one z pewnością warte zainteresowania.

Na przekór jesiennej pogodzie, suknie często przybierają pastelowe kolory, a także, te typowo kojarzone z tą porą roku, rdzawe odcienie. Dzięki temu ubranie posiada czarodziejską siłę, która umożliwia nam przeżyć przygnębiające dzionki w dobrym humorze. Bawełna jest najwłaściwszym surowcem na uszycie takich sukienek. Przewiewna, delikatna w dotyku, doskonała w noszeniu; sprawdzi się tak na co dzień, jaki i od święta, bo nie będzie pętać ruchów. Równie łatwo ją wyprać, jak i wyprasować.

Jeżeli sukienki bawełniane na jesień nie mają kołnierzyka, to sygnał, że trzeba dokupić pasujące do nich dodatki: klipsy, bransoletki, korale. Poza tym przydałby się supernowoczesny makijaż i niespotykana fryzurka. A to wszystko oznacza następną, równie wesołą, wizytę u jubilera, zakupy w luksusowej perfumerii i telefon do najlepszego fryzjerki w mieście – sukienki sylwestrowe.