Urodziny to niemalże dla każdej osoby najmilszy dzień w roku – chcemy je z reguły spędzić z najbliższymi

Kiedy jesteśmy mali, to czekamy z utęsknieniem na swe urodziny. Marzymy o nich już nierzadko nawet trzy miesiące wcześniej. Marzymy o wielu prezentach i o torcie.
Kiedy jesteśmy już dorośli, to nierzadko odchodzimy od obchodzenia urodzin.

uroczystość

Autor: Andrés David Carreño
Źródło: http://www.flickr.com
Tłumaczymy się dojrzałością. Twierdzimy, że nie wypada. To błąd. W każdym wieku potrzebujemy odrobiny szczęścia oraz szaleństwa. Przyjemnie jest przecież ujrzeć wszystkie drogie nam osoby przy nas w jednym pokoju. Wszyscy się uśmiechają i życzą nam wszystkiego najlepszego. Problemem jest czasami tylko to, jaki prezent na urodziny otrzymamy.
Prawdą jest, że im się jest starszym, tym ciężej wręczyć nam odpowiedni prezent na urodziny. Z wiekiem okazuje się, że mamy już wszystko. Ciężej też nas czymś szczerze zaskoczyć. Trzeba dobrze znać jubilata, aby podarunek wywołał prawdziwy uśmiech na jego buzi. Jeśli mamy zamiar nie być sztampowi, to nie powinniśmy damie podarować perfum, a mężczyźnie skarpetek. Zdecydowanie lepiej będzie dać jakąś książkę lub płytę. Warto wcześniej ostrożnie wypytać o preferencje jubilata albo po prostu taktownie rozejrzeć się po regale i prędko zweryfikować jaki rodzaj książek pojawia się na jego półkach w największej liczbie. Jeżeli ma być to podarunek dla młodej osoby – na przykład kolegi ze studiów – możemy wręczyć coś szalonego.

Jeżeli uwielbia adrenalinę, to na pewno ucieszy go skok na bungee lub wejściówka na grę w paintball.
Pamiętajmy, że nie liczy się cena podarunku, a nasz miły gest.