Bal maturalny, Studniówka

Urządzanie balu studniówkowego

Urządzanie studniówek ma w Polsce niezwykle długą tradycję. Jak sama nazwa podpowiada, studniówka to impreza urządzana na sto dni przed egzaminem maturalnym, a więc w trzeciej klasie liceum. Oprócz trzecioklasistów najczęściej na studniówce bawią się nauczyciele oraz osoby z innych klas i liceów zaproszone przez uczestników. Bale takie urządzane są w różnych lokalach, najczęściej tam, gdzie dostępna jest duża sala.

Bal maturalny
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zgodnie z tradycją bowiem impreza zaczyna się wspólnym odtańczeniem poloneza. Najbardziej ekskluzywne, a co z tym związane kosztowne bale organizowane są w ekskluzywnych wnętrzach pałaców. Na imprezie gra zaproszony zespół muzyczny lub DJ, w niektórych przypadkach jest to tylko podkład puszczany z płyt. Ważne są także rozmaite akcesoria, takie jak stroje i dodatki jak na przykład buttony (sprawdź: oferta na buttony przypinane do ubrania.

Stroje na studniówkę
Podczas przygotowań do balu studniówkowego z pewnością dużą wagę przywiązuje się do zdobycia odpowiedniego stroju. W przypadku chłopców najlepszy będzie garnitur z krawatem lub muszką, w odcieniach bliskich czerni, z reguły bez kamizelki. W przypadku dziewcząt wybór jest bardziej skomplikowany. W wyborze dziewczęcych strojów na studniówkę jest dość duża dowolność, przez co różnorodność sukienek jest ogromna, zarówno jeżeli chodzi o fason, jak i o długość. Różnorodne są również odcienie sukienek, choć bardzo często powtarza się czerń. Jeżeli chodzi o buty to dominują te na wysokim obcasie. Do ubiorów dobiera się różnorodne fryzury, zazwyczaj będą to koki i upięcia.

Przebieg studniówki
Na większej części balów studniówkowych razem z uczniami przebywają też pracownicy szkoły.

Czy poruszana w tym materiale kwestia nie przykuła Twojej uwagi? Jeżeli tak, to dodatkowo wejdź na ten odnośnik – szczerze zalecamy tą treść (https://ilustris.pl/kartki-na-boze-narodzenie,2,5838).

Wyznacza się czasami również ludzi odpowiedzialnych za czuwanie nad przebiegiem całej imprezy. W kosztach studniówki zawiera się w każdym przypadku catering, między innymi co najmniej jeden ciepły posiłek w czasie trwania imprezy. Często klasy mają oddzielne stoły na sali. Powszechne jest także wykorzystywanie różnorodnych oznaczeń przynależności do określonej klasy lub też ogólnie wstępu na imprezę. W tym celu stosuje się różnorodne przypinki z napisami (link: w ofercie przypinki), a także różnokolorowe wstążki. Wybór jest bardzo duży, a decydują o nim zazwyczaj organizatorzy imprezy. Całość najczęściej jest także nagrywana na wideo.