torebki

Jak wybrać doskonałą torebkę?

Dobór torebki niby jest łatwy, jednak to, co widujemy na ulicach może świadczyć o tym, że kobiety miewają z tym kłopot. Wytyczne są 3. Nie są nazbyt skomplikowane, problem polega tylko na tym, że się wzajemnie przenikają. Nad wszystkimi stoi czwarta wytyczna – moda. To ona każe nosić damom raz skórzane, luźne wory , a zaraz potem malutkie „mydelniczki” bez względu na okoliczności.

torebka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Reguła pierwsza to dopasowanie torebki dokładnie do okoliczności. Jest nieskomplikowana, im późniejsza pora dnia, a okoliczność bardziej oficjalna, tym torebeczka mniejsza. Wielka, torba ciężka zwieszająca się z ramienia kobiety w balowej sukni popsuje cały rezultat.

Opisany temat napisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do strony zegarki z gps !

Na okazje wieczorne odpadają torebeczki dywanikowe, za to sprawdzają się włoskie torebki z cekinami czy lakierowane – poznaj pełną ofertę.

Reguła kolejna – im pani drobniejsza jak też niższa, tym torebka też mniejsza oraz posiadająca mniej ozdób. Filigranową kobietkę wielka, workowata torba zwisająca z ramienia przygniecie do ziemi. Jednakowo czyni torebka nabita ćwiekami, z mnóstwem frędzli, dekoracyjnych zameczków. Kobieta wysoka, dobrze zbudowana, może pozwolić sobie na nie, jednakże z drugiej strony ta sama pani z maciupeńką torebeczką również nie będzie wyglądać dobrze. Panie niewysokie powinny wybierać raczej kwadratowe albo lekko przedłużone torebki włoskie, układające się lekko wzdłuż ciała. Zawsze przyda nam masy torebka mocno odstająca od ciała, dla przykładu typu kuferek czy bardzo duża a także sztywna, w dodatku napełniona mnóstwem zbytecznych rzeczy.

torba męska
Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada trzecia mówi o doborze torebki do stylu i koloru stroju. Ta wytyczna rozluźniła się nieco. Sporo pań nosi miejskie plecaczki w charakterze torebki, torebeczki sportowe czy przeciwnie – lśniące złotem w biały dzień. Bo taka moda akurat istnieje. Całkowita zmiana dotyczy doboru kolorystycznego. Dzisiaj torebka nie powinna być identyczna z obuwiem czy kapeluszem. Torebka czarna albo w kolorze skóry zupełnie niczym się nie musi przejmować, ponieważ pasuje na ogół za każdym razem. Ale torebka oryginalna, bardzo kolorowa bądź wzorzysta, bez zarzutu stylistycznie dobrana, potrafi przydać ubiorowi nowej jakości.
Niektóre z tych reguł można zastosować również jeśli idzie o torby męskie.